Elmundo.es, elpais.com, lavanguardia.com, abc.es stb. – Spanyolország
Pénteken közölte a legnagyobb spanyol szakszervezet, a szocialista kormányhoz közeli Általános Munkásunió (UGT), hogy a metrósok „XVI. Benedek pápa Madridba érkezésére való tekintettel” mégsem tartják meg az arra a napra meghirdetett munkabeszüntetést. A madridi katolikus ifjúsági világtalálkozó (JMJ) – augusztus 16–21. – két utolsó napján, 20-án és 21-én viszont nincs pardon, leteszik a munkát a szakszervezetükhöz tartozó metrósok. Teo Pinuela, az UGT szóvivője az El Mundo digitális változatának azzal magyarázta a sztrájk aznapi lefújását, hogy „azért nem törvényes a 18-ára meghirdetett sztrájk, mert nem telik el tíz nap a bejelentés után”.
A spanyol püspöki konferencia (CEE), a madridi autonóm közösség és a Néppárt (PP) szombaton bírálta a nem hívők augusztus 17-re tervezett felvonulását, amelynek végcélja a május közepe óta elhíresült madridi belvárosi tér, a Puerta del Sol. (A találkozó fő helyszíneinek közvetlen közelében – a szerk.) A madridi kormány megbízottja végül csak egy harmadik útvonalat engedélyezett nekik. A CEE nagyon keményen támadta a felvonulókat, és parazitáknak nevezte őket, mondván, hogy csak ki akarják használni az esemény nagy sajtónyilvánosságát, és hirdetni akarják vallásellenes programjukat. A katalán La Vanguardia pedig megírta, hogy a katolikus világtalálkozó előtt szombaton délben maga Barcelona érseke, Lluís Martínez Sistach celebrálta a barcelonai szabadtéri szentmisét a Fórum Parkban. A madridi találkozót megelőző eseményre mintegy 40 ezer fiatal érkezett a világ minden tájáról Katalóniába.
Folha.uol.com.br, estadao.com.br, odia.com.br stb. – Brazília
A brazil sajtóban még sokáig vezető téma lesz a 47 éves, félelem nélküli bírónő, Patrícia Lourival Acioli, akit csütörtökön nem sokkal éjfél előtt gyilkoltak meg ismeretlenek háza előtt Rio de Janeiróban. A pénteken már el is temetett bírónő családtagjai elmondták a sajtónak, hogy hiába kért hivatalos védelmet a bírónő, nem kapott, sőt egyenesen megtagadták tőle. De azt is leszögezték, hogy ennek ellenére egyáltalán nem félt, pedig a legkeményebb ügyekben hozott szigorú ítéleteket a szervezett bűnözők ellen, többek között olajszőkítő vállalkozók és a halálbrigádokat alakító katonai rendőrök ellen is. A péntek esti temetésen az ügyvéd Wilson Júnior, Patrícia volt férje megható búcsúbeszédében arra kérte a hatóságokat, hogy ne maradjon büntetlenül Patrícia megölése, és halála ne silányuljon puszta statisztikai adattá.
A Folha de Sao Paulo megtudta, hogy hat óráig vallatták Marcelo Poubelt, a három gyermeket is árván hagyó bírónő élettársát, a katonai rendőrség őrmesterét. Az ügyben a legfelső bíróság (STF) kifejezett kérésére a szövetségi rendőrség (PF) is nyomozni kezdett. A brazíliai szövetségi bírók egyesülete (Ajufe) úgy tudja, hogy a bírónő csak az első a halálra ítélt bírók közül, mert Espírito Santo állam egyik börtönében megtalálták a 12 bíró nevéből álló halállistát egy olyan elítéltnél, akit kábítószer-kereskedésért zártak be. Az igazságszolgáltatási tanács (CNJ) viszont ennél jóval hosszabb listát ismer, amelyen már legalább 87 név szerepel.
Újabb osztrák útzár lehetetleníti el a magyar ingázókat