Ezen kívül legalább 60-an nyomoznak az ügyben a londoni rendőrségnél, és a Scotland Yard több mint egy tucat nyomozója vizsgálja, megvesztegettek-e rendőröket a botrány kapcsán. Továbbá folyik egy nyomozás amiatt is, hogy a News International által felbérelt magánnyomozók állítólag számítógépeket törtek fel.
A The Independent szerint az, hogy ilyen sok nyomozó foglalkozik az üggyel Skóciában, azt mutatja, hogy a rendőrség úgy látja, még igen sok áldozata lehet a lehallgatásoknak. Az esetben nyomozó rendőrök nagy száma arra is utal, hogy a rendőrségre nagy politikai nyomás nehezedik, hogy feltárja a News of the World esetleges törvénytelen tevékenységeit.
Hat hónappal ezelőtt, amikor a londoni rendőrség nyomozni kezdett az ügyben, mindössze 170 lehetséges áldozattal vették fel a kapcsolatot, miközben egy 2006-os lista, amely az eset kapcsán több havi börtönre ítélt magánnyomozó, Glenn Mulcaire otthonából került elő, több ezer nevet tartalmazott.
A botrányt közvetlenül az robbantotta ki, hogy kiderült: a Murdoch-cégcsoport egykori legnagyobb brit vasárnapi lapja, a News of the World – exkluzív értesülések reményében – évekkel ezelőtt feltörte és lehallgatta egy elrabolt és brutálisan meggyilkolt 13 éves kislány, Milly Dowler mobiltelefonjának üzenetrögzítőjét, miközben az akkor már halott gyermeket a rendőrség még nagy erőkkel kereste.
A hatósági gyanú szerint a News of the World ezenkívül legalább négyezer magánszemély és közéleti személyiség, köztük az iraki és az afganisztáni frontokon elesett katonák és hozzátartozóik, valamint a 2005. júliusi londoni terrortámadásban meghaltak és családtagjaik mobiltelefonjait is lehallgathatta.
A Murdoch-csoport a News of the World botrányának kirobbanása után azonnali hatállyal felszámolta a 168 éve alapított vasárnapi bulvárlapot, amely 2,5 milliós átlagos példányszámával és csaknem 8 milliós olvasótáborával a világ legnagyobb angol nyelvű vasárnapi tömeglapja volt.
(MTI)

Nem szórakozásból katapultált a pilóta – a szolnoki rendezvény nézői halálra rémültek