Ernszt Tamás elmondta, hogy a kifogható méretű háromnyaras pontyokat 21 halászati vízterületen engedték szabadon. A pontyok mellett 200 kilogramm compót, 41 ezer süllőt, 22 500 jászkeszeget és 10 ezer balint is telepítettek. Az elmúlt évben 227 522 kilogramm halat helyeztek ki Zala megye halászati vízterületeibe; meghatározó részük, 205 ezer kilogramm ponty volt, a ragadozó halak közül 6 ezer kilogramm süllőt és közel 5 ezer kilogramm csukát engedtek szabadon.
A fogási naplók összesítése szerint a horgászok több mint 166 ezer kilogramm halat fogtak ki, ebből 94 ezer kilogrammot maghaladó mennyiségben pontyot. A ragadozó halak közül 11 ezer kilogramm süllő, 4400 kilogramm csuka, 3460 kilogramm harcsa és 880 kilogramm balin akadt horogra. Megközelítőleg 44 700 kilogramm volt a méretkorlátozással nem védett halak mennyisége.
Ernszt Tamás beszámolt arról is, hogy a megyében évről évre nő a horgászok száma. Tavaly 523-an tettek sikeres horgászvizsgát, és közel 15 740-en váltották ki az állami horgászjegyet. A horgászok nagy része az állóvizeket választja, de növekszik a nagyobb testmozgással járó mozgó, barangoló horgászok száma is, akik legyezve, pergetve, úsztatva fedezik fel a vízterületeket. A kedvező földrajzi elhelyezkedés miatt egyre több külföldi, elsősorban horvát, osztrák és szlovén vendéghorgász jelenik meg a zalai vizeken.
Ugyancsak növekszik Zala megye horgászvizeinek a száma, mert az ásványi anyagok kitermelése után visszamaradó bányatavak horgászvízként is hasznosíthatók. Zala megyében mintegy 3460 hektárnyi területen 63 halászati vízterület található, de a megye közigazgatási területéhez tartozik a kiváló horgászati lehetőséget kínáló Keszthelyi-öböl is.
(MTI)

Muri Enikőt a hét leggyalázatosabb hozzászólásával támadják