Frankfurter Allgemeine Zeitung (Faz.net)
A konzervatív frankfurti napilapban Mechtild Küpper Maró, sértő, masszív című cikkében tudósít arról, milyen kíméletlen tiltakozásokat szerveznek a pápa berlini látogatása ellen. A pápa látogatása elleni tiltakozást nem bízzák amatőrökre: Bruno Gmünder berlini kiadó felfogadott valakit, aki segít profi módon előkészíteni a pápa szerintük emberellenes nemi és szexuális politikája elleni tiltakozást. Február 15. óta a főállásban dolgozó Pascal Ferro kezében futnak össze a szálak. „A pápa jön!” szövetség a Német Szakszervezeti Szövetség (DGB) berlini székházában találkozik, és a szervezők száma a februári húszról több mint hatvanra nőtt. A pápa bírálata a korábbi berlini külföldi megbízottja, Barbara John szerint „maróbb, sértőbb, vulgárisabb, masszívabb és személyesebb lesz, mint máskor”. John elképzeléseit az „Isten hozta a misszionáló Antikrisztus fellegvárában” publikálta, ami csak fokozta a jelenleg is elfogadott felfogást, miszerint Berlin az ateizmus fellegvára.
Der Tagesspiegel (Tagesspiegel.de)
A baloldali-liberális berlini napilapban Matthias Meisner Gysi nem tudja keresztülvinni a Junge Welt elleni bojkottot című cikkében tudósít a Baloldali Párton belüli vita kimeneteléről. Gregor Gysi meg kívánta akadályozni, hogy a Junge Welt-ügy az elvtársak között vitakérdés maradjon, ezért a Bundestag frakcióvezetője elérte, hogy a képviselőcsoport a jövőben a szélsőbaloldali lapban csak egyes esetekben hirdet majd, elsősorban eseményekről tájékoztatnának vagy publikációkra hívnák fel a figyelmet. Ezzel a szokásjog alapján kiosztott sorozatos megbízásoknak vége szakad. Azonban egy általános hirdetési bojkotthoz, amelyet Gysi még hetekkel ezelőtt kilátásba helyezett, nem járultak hozzá.
A Baloldali Pártot a Jungen Welthez – amely az NDK-időkben az ottani KISZ központi lapja volt – vegyes érzések fűzik. Gesine Lötzsch pártelnök itt közölte januárban Az utak a kommunizmushoz című cikkét, s felszólalt a lap által szervezett Rosa Luxemburg-konferencián is. Mások – főként a lapban rendszeresen kigúnyolt reformerek – a szerkesztőséget jellemző sztálinista tendenciákra hívták fel a figyelmet. Arnold Schölzel főszerkesztő például egykor nyugatról települt az NDK-ba és a Stasi spiclije volt.
A lap augusztus 13-i, a berlini fal felhúzásának 50. évfordulójára kiadott számában köszönetet mondott a 28 évnyi megosztásért. Erre válaszul kívánta a frakcióvezető keresztülerőltetni a provokatív lap elleni bojkottot.
Manipulációs kerekasztalt alapítottak a baloldali közvélemény-kutató cégek