Mittler István, az erőmű kommunikációs igazgatója vasárnap az MTI-nek elmondta, hogy az atomerőmű vezetése 1999-ben döntött úgy, hogy a nyitottságot erősítve meghívja a környező településeket, és lakosaik számára betekintést enged a nukleáris létesítmény életébe. Az első vendég a Bács-Kiskun megyei Uszód volt. Ebben az évben a Bács-Kiskun megyei Hajós, valamint a Tolna megyei Tengelic kapott meghívást.
Tengelic független polgármestere, Gáncs István az MTI-nek nyilatkozva problémamentesnek nevezte „az egymás mellett élést” az atomerőművel. Gáncs István ugyanakkor arra is kitért, hogy ha egy ilyen kiemelt létesítmény fejlesztés előtt áll, nélkülözhetetlen a környék tájékoztatása. Estók Mihályné (független), Hajós polgármestere az MTI-nek azt mondta, a hétköznapokban nem is érzékelik az atomerőmű jelenlétét, legfeljebb havonta, amikor megszólalnak a lakossági tájékoztató szirénák. Éppen ezért fontos, hogy „testközelből” lássák a létesítményt. A bővítéssel kapcsolatban természetesen vannak fenntartások, ezért is fontos a személyes tapasztalat – mutatott rá.
Mittler István kommunikációs igazgató arról is beszámolt, hogy a dolgozók igénye alapján hívták életre 2001-ben a családi napot, amelyen munkatársaiknak tették lehetővé, hogy családtagjaiknak megmutassák az erőművet. Az első évben ötszázan voltak, azóta évről évre többen. Idén e program keretében kétezer vendéget fogadtak. A paletta ebben az évben bővült a nyugdíjas nappal. Az atomerőműnek 1800 nyugállományú dolgozója van.
A paksi atomerőmű első blokkja 1982-ben kezdte meg a nukleáris energia előállítását. 1987-ig további három blokkot állítottak üzembe. A reaktorok teljesítményét az elmúlt években megnövelték, jelenleg az üzemidő-hosszabbításon dolgoznak a szakemberek. Az első blokk esetében az engedélykérelmet ez év végéig kell benyújtani a nukleáris hatóságnak.
(MTI)
Így értékeli Bohár Dániel a saját szavazóit és a nyugdíjasokat sértegető Magyar Pétert