A MOB közleménye szerint arról is döntöttek, hogy az olimpiai A szintet elért versenyzők Gerevich-ösztöndíja nem lehet kevesebb mint százezer, a B szintet teljesítetteké pedig mint 70 ezer forint. Borkai Zsolt, a MOB elnöke arról tájékoztatta az elnökség tagjait, hogy „megérkezett a Nemzetközi és az Európai Olimpiai Bizottság levele a MOB-nál történt átvilágítás eredményéről, amely kiválóra minősítette a MOB szervezettségét és adminisztrációs munkáját”.
Molnár Zoltán főtitkár a szervezet költségvetéséről adott részletes tájékoztatást, s azt mondta, az idei évre a felkészüléshez biztosított támogatásokat már 80 százalékban megkapták a sportági szakszövetségek. „A MOB folyamatosan tájékoztatja a sportolókat a legális teljesítményfokozás lehetőségeiről, a tiltott szerekről, módszerekről, a tiltott teljesítményfokozás egészségre káros hatásairól” – áll a közleményben. „Olimpiai kvalifikációt teljesítő sportolók doppingellenőrzése a kvalifikációt követő 24-48 órán belül folyamatosan történik. A 2011. évben az 1100 mintavételből eddig 770 történt meg.”
Kovács István, a londoni előkészítő bizottság vezetője arról számolt be, hogy eddig 66 magyar versenyző szerzett olimpiai kvótát, de ez a létszám a hétvégi öttusa- és koronglövő-világbajnokságon bővülhet. Nagy Zsigmond nemzetközi igazgató a törökországi Trabzonban sorra került Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) elért eredményekről tájékoztatta az elnökséget. A magyar csapat öt aranyérmet szerzett, ezzel a 49 résztvevő ország közül a hatodik helyen zárt az EYOF éremtáblázatán. Elhangzott, hogy Győr városa arról döntött, bejelenti pályázati szándékát a 2017-es EYOF megrendezésére.
A MOB elnöksége döntött az Olimpikon életútprogram kibővítéséről is, ennek révén Talmácsi Gábor motorversenyző és Virág Zsolt tornász részesülhet támogatásban.
(MTI)

Hadházy Ákosból nem lett új Hídember: elfogytak a követők, kipukkadt a lufi