The Australian (Theaustralian.com.au)
Rupert Murdoch fizetése az idén körülbelül 10 millió dollárral növekedett, de nagyjából ez az egyetlen jó dolog, ami vele történt az évben. Október 21-én a vállalat részvényeseivel találkozik Los Angelesben, ahol megmagyarázhatja, hogyan kerülte el figyelmét az azóta milliárd dolláros veszteséggel és felbecsülhetetlen kárt okozó negatív publicitással járó lehallgatási botrány. A cégvezér erre az összecsapásra is gondolva fogalmazta meg a vállalat éves jelentéséhez csatolt levelét, amely egyszerre próbál szerény és dacos lenni.
„Cégünk óriási monoklit kapott a brit News of the World lap körül kialakult botrány során – írja az igazgató. – Ahogy azt a parlamenti meghallgatáson is mondtam, ennél megalázóbb élményben egész karrierem során nem volt részem. Hadd szögezzem le hát újra: az érintett alkalmazottaink viselkedését teljességgel elfogadhatatlannak és cégünk szellemével tökéletesen ellentétesnek tartom.” Murdoch ezt követően megígéri, „végére fog járni” a dolognak, és közli, ezzel a feladattal Joel Kleint, a News Corporation egyik vezető tisztségviselőjét bízta meg, aki korábban az amerikai igazságügy-minisztériumnak dolgozott. „A cég ezenfelül mindenben együttműködik az ügyben eljáró brit és amerikai hatóságokkal” – fogalmaz.
A botrány következtében indult nyomozások és perek ugyan károsíthatják a céget és megnehezíthetik üzleti tevékenységét, pánikra azonban semmi ok, igyekszik nyugtatni a részvényeseket a vezető. „A News Corporation még sosem volt ilyen erős, akár pénzügyeit, akár tevékenységét nézzük – szögezi le. – Tisztában vagyok vele, hogy az egész világ, de különösen Európa gazdasági nehézségekkel küzd, ugyanakkor bízom a jövőben, és remélem, továbbra is hatással leszünk alakulására.”
A világ második legnagyobb médiakonszernjének számító vállalat fő bevételi forrását a mozis és televíziós alcégek jelentik, a vagyonát újságokkal megalapozó Murdoch azonban mindig is különös figyelmet szentelt a kiadói ágnak. A News Corporation tulajdonában van a The Wall Street Journal, a londoni Times és a brit bulvárlap, a The Sun is.
AP (Ap.org)
Közeledik a szeptember 11-i terrortámadás tizedik évfordulója, ami azzal is jár, hogy az egyébként is nagy érdeklődésre számot tartó helyszínt egyre többen szeretnék meglátogatni. A pakisztániak azonban senkit nem engednek a közelbe, ahogy azt a héten többek között két francia újságíró és a dán nagykövet is megtapasztalta. Uffe Wolffhechel feleségével szeretett volna a telep közelébe jutni, az utat őrző katonák azonban közölték vele, ez nem lehetséges, majd elvezették és órákon át vizsgálták papírjait, végül visszaszállították a fővárosba.
A hivatalos verzió szerint a helyszínen továbbra is folyik a nyomozás, amely megpróbálja kideríteni, hogyan élhetett Bin Laden észrevétlenül a településen, és hogyan szerezhetett erről tudomást a CIA a pakisztáni hatóságok tudta nélkül. A májusi támadás, amely során a terrorvezér életét vesztette, komoly felháborodást okozott a közel-keleti országban, amely szuverenitásának megsértéséről beszélt. A titkosszolgálat azóta nagyobb figyelmet fordít az országban tartózkodó külföldiekre.

Az ukrán kém, aki éveken át kijátszotta a nemzetbiztonsági megfigyelést