Egy hónapja lódarazsak támadták meg a somogygesztieket. Van, aki azóta gyerekeit sem engedi ki a házból, vagy másik faluba költözött előlük. A tűzoltók csak a közintézményekben irtják a rovarokat, magánházaknál nem.
A hírTV kamerájának mutatja darázscsapdáját egy méhész. Azt mondja: kénytelen védekezni a rovarok ellen. Ő a cukros vízre, vagy a sörre esküszik.
Ilyen mennyiségben még nem találkoztam darázzsal. Sokkal karcsúbbak, mint a méhek, szűkebb helyekre beférnek, elhordják a mézet, illetve leölik a méheket, mert húst is esznek – mondta a hírTV-nek Horváth Zoltán méhész.
Fábos Beáta allergológus szerint a darázscsípést komolyan kell venni, hiszen gégeödémát is kaphat a beteg. A szakemberek szerint a tartós hőség miatt több a darázscsípés idén, mint tavaly. A lódarazsak nemcsak Somogyban, hanem a Budai-hegységben és a Pilisben is elszaporodtak.
A meleg, csapadékmentes időjárással párhuzamosan a darazsak szaporodása is folytatódik. Augusztus végén, szeptember elején általában már pusztulni szoktak a fészkek, azonban a pilisi parkerdő szóvivője szerint még mindig lehet újabb és újabb fészkeket találni az erdőkben. A szokásosnál egyébként két-háromszor több darázs vackolt be a fákba, földbe és farakásokba. A pilisi parkerdő szakemberei csak a látogatók figyelmét tudják felhívni, a darazsakat az erdő területéről kiirtani nem lehet, de a hűvösebb idő beköszöntével véget ér az invázió.
(hírTV)

Az idő nem mindig barátja a bornak – meddig őrizhető a nedű?