Naponta húsz határsértőt fognak el

2001. 03. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarországon tavaly több mint 16 ezer illegális bevándorlót fogott el a határőrség és 500 embercsempészt tartóztattak le. Közülük mintegy 300-350 magyar állampolgár, míg 1999-ben „csak” 200-250 volt a magyar közöttük.A határsértők többségét elfogják, ennek ellenére nem telik el nap, hogy 20-nál kevesebb illegális bevándorló akadjon fel a határőrök „hálójában” – mondta Krisán Attila, a határőrség szóvivője. Hozzátette: az utóbbi időben, jó üzletnek számít az embercsempészet.– A határőrség legnagyobb idei fogása, a csütörtökön horogra akadt ötvennégy illegális bevándorló – tájékoztatott. A három magyar embercsempészt a rendőrség őrizetbe vette, feltételezett társaik után megindult a nyomozás. A soroksári fészerben megbújó külföldiek közül harmincnégy bangladesi, öt Sierra Leone-i, négy indiai, négy afgán, két izraeli, egy iraki és egy pakisztáni, ketten pedig ismeretlen állampolgárságúak. Vallomásaik szerint egyesek Ukrajna felől, mások Románia és Szlovákia felől érkeztek. Többségük nyugatra szeretett volna eljutni. Az indiaiak elmondták: állandóan zárt kocsikban utaztak, így azt sem tudták, merről érkeztek hazánkba. Az elfogott külföldieket a debreceni közösségi szállásra szállították.Krisán Attila elmondása szerint a soroksári fészer egy úgynevezett gyűjtőhelye volt az embercsempészeknek, ahonnan folyamatosan szállították volna el a külföldieket. A veszélyes útért 1200-6000 dollárt kértek a csempészek. Az illegálisan hazánkban tartózkodók egy része előre kifizette, mások viszont megegyeztek a bűnözőkkel: később ledolgozzák tartozásukat. Mint arról a szóvivő beszámolt, a külföldiek átlagosan egy héttől egy hónapig „pihennek” a gyűjtőhelyeken, majd ezután próbálják őket nyugatra csempészni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.