Késett a kórházba szállítás

Segítségnyújtás elmulasztásáért feljelentették Franyó Rudolf vállalkozót, Pilisszentlászló független polgármesterét. A feljelentés szerint 1998 júliusában Kocskovszky Lajosné egy Göd melletti rozsföldön kézi aratáson dolgozott a vállalkozónak. A rekkenő hőségben az 55 éves asszony napszúrást kapott, és már délelőtt rosszul lett, de a vállalkozó – a feljelentés szerint – csak délután vitte orvoshoz. Az asszony a kórházba szállítás után meghalt.

2001. 09. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Többféle vállalkozásban érdekelt a pilisszentlászlói polgármester, aki 1998. július 23-án Göd mellett rozsföldi kézi aratáson dolgoztatott több személyt, köztük Kocskovszky Lajosnét is. Franyó a szentendrei skanzen egyik épületének tetőfelújítását vállalta el, s ehhez kellett a rozsszál. A szemtanúk nyilatkozata szerint aznap nagyon nagy volt a hőség, ezért a marokszedőként dolgozó nő délelőtt 9-10 óra tájban rosszul lett. Ennek ellenére nem hagyta abba a munkát, ám jócskán lemaradt a többiektől. Az egyik szemtanú azt állítja, hogy Franyó durván odaszólt az aszszonynak: ha nem akar dolgozni, menjen haza busszal. Néhány munkás viszont a hűvösbe kísérte a nőt, s szólt a munkát irányító vállalkozónak, vigye orvoshoz kocsijával, mivel rossz állapotban van. Erre Franyó elszáguldott autójával, a többiek meg tehetetlenül nézék végig az akkor már beszélni sem tudó, fetrengő asszony agóniáját. Amikor a vállalkozó visszaért, a munkások újra felszólították, vigye kórházba az asszonyt, de ez ekkor sem történt meg, mivel Franyó kijelentette: „biztosan szimulál, nem akar dolgozni”, és elhajtott kocsijával. Végül harmadszorra sikerült elvitetniük vele az ORFI-ba a nőt, aki nem sokkal kórházba szállítása után meghalt.
Franyó Rudolf lapunknak elmondta: ártatlannak tartja magát az asszony halálában. Véleménye az, hogy ez az ügy személye elleni támadás, amit az asszony unokatestvére és annak barátja, a magánnyomozóként ismert Cs. István talált ki azért, hogy pénzt zsaroljon ki tőle. Elmondása szerint a két ember 500 ezer forintot kért tőle azért, hogy ne legyen „ügy” a halálesetből, de nem engedett a fenyegetésnek. A haláleset után egyébként az elhunyt nő férjének felajánlott 50 ezer forintot a temetésre. Az érintettek viszont azt állítják: éppen a polgármester szerette volna, ha a történtekből nem lesz „ügy”.
Lapunk birtokába került a rendőrség különleges haláleseti osztályának végzése. Eszerint az asszony halála „túlmelegedés, napszúrás okozta agyödéma miatt állt be”. Leszögezték azt is, hogy már a kórházba szállításakor is eszméletlen volt. A végzésben végezetül kimondták: „Bűncselekményre utaló ok, körülmény nem merült fel”, ezért meg is szüntették az államigazgatási eljárást. Jelenleg a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság vizsgálja az ügyet, az elhunyt unokaöccsének feljelentése alapján, aki lapunknak azt mondta: csak nemrégiben értesült az eljárást megszüntető végzésről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.