Többféle vállalkozásban érdekelt a pilisszentlászlói polgármester, aki 1998. július 23-án Göd mellett rozsföldi kézi aratáson dolgoztatott több személyt, köztük Kocskovszky Lajosnét is. Franyó a szentendrei skanzen egyik épületének tetőfelújítását vállalta el, s ehhez kellett a rozsszál. A szemtanúk nyilatkozata szerint aznap nagyon nagy volt a hőség, ezért a marokszedőként dolgozó nő délelőtt 9-10 óra tájban rosszul lett. Ennek ellenére nem hagyta abba a munkát, ám jócskán lemaradt a többiektől. Az egyik szemtanú azt állítja, hogy Franyó durván odaszólt az aszszonynak: ha nem akar dolgozni, menjen haza busszal. Néhány munkás viszont a hűvösbe kísérte a nőt, s szólt a munkát irányító vállalkozónak, vigye orvoshoz kocsijával, mivel rossz állapotban van. Erre Franyó elszáguldott autójával, a többiek meg tehetetlenül nézék végig az akkor már beszélni sem tudó, fetrengő asszony agóniáját. Amikor a vállalkozó visszaért, a munkások újra felszólították, vigye kórházba az asszonyt, de ez ekkor sem történt meg, mivel Franyó kijelentette: „biztosan szimulál, nem akar dolgozni”, és elhajtott kocsijával. Végül harmadszorra sikerült elvitetniük vele az ORFI-ba a nőt, aki nem sokkal kórházba szállítása után meghalt.
Franyó Rudolf lapunknak elmondta: ártatlannak tartja magát az asszony halálában. Véleménye az, hogy ez az ügy személye elleni támadás, amit az asszony unokatestvére és annak barátja, a magánnyomozóként ismert Cs. István talált ki azért, hogy pénzt zsaroljon ki tőle. Elmondása szerint a két ember 500 ezer forintot kért tőle azért, hogy ne legyen „ügy” a halálesetből, de nem engedett a fenyegetésnek. A haláleset után egyébként az elhunyt nő férjének felajánlott 50 ezer forintot a temetésre. Az érintettek viszont azt állítják: éppen a polgármester szerette volna, ha a történtekből nem lesz „ügy”.
Lapunk birtokába került a rendőrség különleges haláleseti osztályának végzése. Eszerint az asszony halála „túlmelegedés, napszúrás okozta agyödéma miatt állt be”. Leszögezték azt is, hogy már a kórházba szállításakor is eszméletlen volt. A végzésben végezetül kimondták: „Bűncselekményre utaló ok, körülmény nem merült fel”, ezért meg is szüntették az államigazgatási eljárást. Jelenleg a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság vizsgálja az ügyet, az elhunyt unokaöccsének feljelentése alapján, aki lapunknak azt mondta: csak nemrégiben értesült az eljárást megszüntető végzésről.
Megkérdeztük Magyar Péter képviselőjelöltjét, mit szól ahhoz, hogy főnöke gyalázta?