Lapunknak Hegedűs László ügyvéd elmondta: szó sem lehet arról, hogy Sándor István megvádolta volna az egykori rendőrt, B. Józsefet, az viszont tény, hogy elmondta a bizottság előtt, milyen emberek dolgoztak a szervezetben, ezzel azonban csak a véleményét fejtette ki, nem tényeket sorolt. A kihallgatáson egyébként Papa kiállt vallomásai mellett, s hangoztatta: nem követett el bűncselekményt.
Mint ismeretes, Sándor István a parlamenti olajbizottság előtt tett vallomásában egyebek között elmondta, hogy anno a robbantásos ügyek idején az egyik ismerőse bemutatott neki egy német állampolgárságú személyt, aki elpanaszolta neki, hogy egy bizonyos B. József – aki üzlettársa volt – fenyegeti, zsarolja, sőt fizikailag és szellemileg is terrorizálja. Papa akkor azt javasolta a külföldinek, hogy tegyen feljelentést az ORFK-n B. József egykori rendőr ellen, aki később ügyészségi nyomozó lett. Papa állítja, hogy csak azután, a későbbi munkája során értesült arról, hogy B. József tulajdonképpen „olajos” és más maffiás körökben mozog.
A tegnapi kihallgatáson egy tanúvallomás jegyzőkönyvét tárták az érintettek elé, amelyből kiderült: a B. Józseffel kapcsolatban álló német személyt az Interpol letartóztatta, de nem tudni, miért. Így igazolva látszik, hogy B. József kapcsolatban állhatott bűnözői körökkel.
Igaz, Sándor Istvánnak a B. Józseffel kapcsolatos vallomását a Legfőbb Ügyészségen az ügyészség feljelentésnek értékelte, és emiatt a Győr-Moson-Sopron Megyei Ügyészségi Nyomozó Hivatalhoz került az ügy, ezt azonban később megszüntették. Ennek oka az, hogy az ismeretlen tettes ellen indított nyomozás alkalmával a német személy letagadta B. Józseffel kapcsolatos konfliktusát, így pont került az ügyre.
Ennek ellenére az ORFK az ügyben nyomozást rendelt el, amely jelenleg is folyik.
Új szóviője lett a Fidesz-frakciónak: Ibolya Csenge Gabriella