Az ítélet szerint a vállakozó csalással több mint 700 millió forint, adóbevétel-csökkentéssel közel 400 millió forintos kárt okozott. A vádlottat a jogtalan gazdasági előny megszerzése, valamint magánokirat-hamisítás bűntettében nem találták bűnösnek, az ellene zártörési ügyben indított eljárást megszüntették. Stadler József főkönyvelőjét, a másodrendű vádlott H. Gyulát csalásért 3 év börtönre ítélték. A harmadrendű vádlott, P. Nándor 2 év hat hónap börtönbüntetést kapott, mert az általa folytatólagosan, különösen nagy értékre elkövetett csalás és magánokirat-hamisítás bűntettével okozott kár közel félmilliárd forint.
A negyedrendű vádlottat, a kazettaügyben elhíresült Deésy Gézát szintén különösen nagy kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalás és magánokirat-hamisítás miatt ítélték három év börtönre, valamint három évre a közügyek gyakorlásától is eltiltották. Deésynek ezenfelül 500 ezer forint pénzbírságot kell fizetnie.
Az ötödrendű és a hatodrendű vádlott egyenként 5 év hat hónapos büntetését 3 évre felfüggesztették. Az általuk együttesen okozott kár körülbelül 85 millió forint. A hetedrendű vádlottat közel százmillió forintos kár okozásáért, csalás és magánokirat-hamisítás bűntette miatt 2 év börtönre, és 500 ezer forint pénzbüntetésre ítélték. A bíróság megszüntette Stadler József, P. Nándor és Deésy Géza lakhelyelhagyási tilalmát, amely ellen azonban az ügyészség fellebbezett, a fellebbezésre viszont háromnapos gondolkodási időt kért az ügyészség. A vádlottak és védőik is fellebbeztek az ítélet ellen.
Mint ismert, Stadlert 1998 áprilisában a Bács-Kiskun Megyei Bíróság kilencévi börtönbüntetésre ítélte, előzetes letartóztatása azonnali elrendelése mellett. Az ítéletet a Legfelsőbb Bíróság 1999 júniusában hatályon kívül helyezte.
Lemondta a Zeneakadémia Varnus Xavér koncertjét