Clodo-per: Papát meghallgatták

Sándor Istvánt, az időközben megszűnt ORFK KBI főnyomozóját és Bodnár Zsoltot – aki a kilencvenes évek elején Clodo pénzhamisítási ügyét és a pilisszentlászlói akciót irányította – hallgatta meg a Fővárosi Bíróság a bombagyárosként ismertté vált Dietmar Clodo és két külföldi vádlott-társa ügyében folyó elsőfokú büntetőperben.

2001. 12. 21. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sándor István, a Papa néven is ismert egykori főrendőr, államtitokra hivatkozva csak annyit mondott: amikor tudomására jutott az információ, mely szerint Clodótól bombát, kézigránátot lehet vásárolni, erről készített egy jelentést, amely alapján indult meg a Clodo elleni eljárás, ám a nyomozásban nem vett részt. Az ügyet Bodnár Zsolt csoportjához tették át. Fábián Ákosnak, Clodo védőjének kérdésére válaszolva Papa elmondta: az is államtitok, hogy Stecurát ismerte-e Clodo lebuktatása előtt. Bodnár Zsolt Papa vallomását erősítette meg, és elmondta: az ügyről nemigen tud beszélni, mivel az általa vezetett egység szinte csak titkos információval rendelkezik.
Videofelvételeket is lejátszottak, melyek Clodo tartózkodási helyein lefolytatott házkutatásokról készültek. A felvételeken látható fegyverek, töltények és gyújtózsinórok, illetve bombaalkatrészként is felhasználható tárgyak láttán Clodo megjegyezte: egyetlen fegyvere a kisfia számára vásárolt műanyag pisztoly volt. Az ukrán–orosz maffia fejének tartott Leonyid Stecura a tárgyaláson ismét hazugságnak nevezte azokat az állításokat, amelyek szerint ő utasította, kényszerítette volna a német férfit és társait bombakészítésre. Sőt a tárgyaláson rendőri védelmet kért a magyar hatóságoktól családja részére.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.