Balla Dániel, a PMVCS Kft. ügyvezetője arról számolt be, hogy Molnár László akkori kisgazda képviselőn keresztül vette fel a kapcsolatot Székellyel. Ezt megelőzően Molnár telefonon azt mondta neki, hogy Székely közölte: Balla cége azért nyerte meg a szigethalmi csatornázást, mert megkente a polgármestert és őt, s ezt tisztázni szeretné. A közbeszerzést végül a Csőszer Rt. támadta meg, de az új eljárásban is a PMVCS-t hozták ki győztesnek. Székely 2000 augusztusában vette fel a kapcsolatot Ballával és a tanúvallomás szerint megfenyegette: adja át a csatornázási munkálatok felét a Csőszernek, de Balla ebbe nem akart belemenni. A személyes találkozó a két férfi között augusztus 21-én a Kútvölgyi-kórházban volt, ahol Balla állítása szerint Székely azt közölte: vagy átadja a munkák felét egy általa megnevezett cégnek, vagy fizet harmincmillió forintot, amely csupán belépő az öt-hat kedvezményezett vállalkozó klubjába, vagyis azok közé, akik majd a képviselő befolyása révén elnyerik a jelentősebb csatornaépítési munkálatokat az országban. Székely a választ másnapra kérte, mire Balla tárgyalásokat kezdett a Székely által megnevezett Penta Kft.-vel, így tulajdonképpen Balla elutasította a harmincmillió átadását. Ám a tanú állítása szerint Székely újra megkereste, s közölte: nem érdekli, hogy átadta a munka felét, ezen felül is kell a harmincmillió, nincs alkudozás, mert a pénz a pártkassza feltöltésére, illetve az FTC támogatására kell.
A tanú elmondása szerint októberi találkozójukon már be volt mikrofonozva, mivel az ügyről említést tett az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságán, ahol ezt a megoldást választották. Egy görög étteremben találkoztak, ahol Balla lealkudta az összeget húszmillióra, amit a következő héten kellett odaadnia Székelynek. Bírói kérdésre Balla azt válaszolta: készpénzben adta az összeget, mert ha átutalással teljesítette volna, és Székely nem ad számlát, úgy bűncselekményt követett volna el. A bíró megkérdezte: a készpénzátadással nem követett el bűncselekményt? Mire Balla elismerte, hogy az így is bűncselekmény. Bírói kérdésre Balla még elmondta: nem tűnt föl neki, hogy Székely a pénz átadásának helyszínéül egy ügyvédi irodát választott. De ő azért nem akart ott találkozni a képviselővel, mert a rendőrségtől más instrukciót kapott. Ballának az sem tűnt fel, hogy amikor megbeszélték az ominózus Gellért szállóbeli találkozást, akkor Székely azért választotta azt, mert épp teniszezni ment. Védői kérdésre Balla elmondta: csak feltételezi, hogy Székelynek befolyása lehetett a KAC-pénzek elosztására, annak ellenére, hogy a támogatási pénzt a minisztérium osztja el.
Székely Zoltán szerint Balla azért találta ki a feljelentését, hogy illegális hulladéklerakását fedezze, és őt eltávolítsa helyéről és lejárassa a parlament előtt.
Molnár László független képviselő állította: a Balla által elmondottakkal ellentétben Székely rajta keresztül sosem kereste Ballával a kapcsolatot. Cáfolta azt is, hogy Ballát ő hívta fel azzal: ő vagy a szigethalmi polgármester gyanúba keveredett volna a csatornaberuházással kapcsolatban.
Nem ismerte el bűnösségét F. Zsolt másodrendű vádlott sem, aki a KAC albizottságának szakértője volt, s Székelyt szakmai tanácsokkal látta el a csatornázásokkal kapcsolatban.
A tárgyalást a bíróság jövő szerdán tanúk meghallgatásával folytatja.
Nem szeretnénk, ha csak a liberális, baloldali hangok hallatszódnának