Folytatódott tegnap a Tocsik-per a Hórusz Rt. egyik volt igazgatójának meghallgatásával. A bíróság újabb iratokat is ismertetett, ezek szerint az 1000-es ügyvédi iroda – amely főként a fővárosi belterületi földek ellenértékét igyekezett az ÁPV Rt.-től megszerezni – megbízta az Arány Rt.-t, hogy alvállalkozóként vegyen részt az iroda önkormányzati ügyfeleinek járó földek ellenértékének felmérésében. A szerződés szerint az ügyvédi iroda harmincszázalékos sikerdíjat fizet az Arány Rt.-nek a munka elvégzéséért.
Az előző tárgyaláson Dantes Péter, az 1000-es ügyvédi iroda vezetője ugyan nem ismerte fel egykori partnerét, Vitos Zoltán MSZP közeli vállalkozót, később azonban elmondta, hogy a szerződésben foglaltaknak az Arány Rt. több hónapos várakozás után sem tett eleget, így felbontották a szerződést. A tegnapi tárgyaláson azonban kiderült: az Arány Rt. és az 1000-es ügyvédi iroda közötti alvállalkozói szerződés négy napig „élt”, ugyanis 1996. március 4-én felbontották azt.
S. Ágnes tanú, a Hórusz Vagyonkezelő Rt. egykori igazgatója vallomásában elmondta: a Városházán dolgozott és az önkormányzatok vagyonkezelésével foglalkozott, amikor munkatársaival 1996-ban megalapították részvénytársaságukat. A Vektor Rt.-vel versenytársak voltak, ám az önkormányzati ügyfeleiknek járó belterületi földek ellenértékének kérdésében előbb az 1000-es ügyvédi irodával dolgoztak együtt. Az ügyvédi irodával az ÁPV Rt.-t képviselő Tocsik Márta azonban nem tudott megegyezni – az önkormányzatok pedig már türelmetlenek voltak –, így a Vektor Rt.-vel szövetkeztek, amely a Tocsikkal folytatódott tárgyalásai során a Hórusz által képviselt önkormányzati követeléseket is képviselte.
A Tocsik-per tárgyalása 2002. január 21-én folytatódik, ekkor befejeződik a bizonyítási eljárás, utána a perbeszédek következnek. Várhatóan márciusban hirdeti ki a bíróság az elsőfokú ítéletet.
Nem szeretnénk, ha csak a liberális, baloldali hangok hallatszódnának