Vádirat a Fekete Angyal ügyében

A több emberen elkövetett emberöléssel gyanúsított F. Tímea, azaz a Fekete Angyal ügyében született vádemelést információink szerint az ügyészség ma nyújtja be a Fővárosi Bíróságnak. Borbély Zoltán, a Fővárosi Főügyészség szóvivője információinkat sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta, annyit azonban elmondott: a vádiratban foglaltakról ma tájékoztatást ad.

2001. 12. 11. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Amint ismeretes, a Fekete Angyalként elhíresült 24 éves F. Tímea a budapesti Nyírő Gyula-kórházban ápolónőként dolgozott, s az alapos gyanú szerint három beteget ölt meg vénásan beadott gyógyszerekkel, és további hatnak gyorsította meg halálát. A február 15-én pomázi lakásán őrizetbe vett ápolónő első vallomásában 35-40 olyan esetről beszélt, amelyben gyógyíthatatlannak tartott betegek végső szenvedéseit tudatosan rövidítette meg. Később már tíz esetről beszélt, ekkor áldozatait konkrétan meg is nevezte. Az orvos szakértők végül három olyan halálesetet tudtak bizonyítani, amely szerintük egyértelműen az F. Tímea által vénásan beadott injekciók miatt következett be. Hat másik alkalommal viszont a közvetett szándékot, azaz a halál bekövetkeztének gyorsítását tudták megállapítani a nyomozók. A tíz holttest közül kilencet elhamvasztottak, de a tizediket sem tartották fontosnak megvizsgálni az orvos szakértők, mivel a kórház által vezetett kórdokumentumok és jelentések igazolják az alapos gyanút.
Az intézményben egyébként már 1998 óta az a szóbeszéd járta, hogy a nővér intravénásan gyógyszereket ad be a betegeknek, sőt volt egy olyan pletyka is, miszerint az egyik ápoltnak BIP mosogatószert tett a hashajtójába. Még ebben az évben az osztályvezető főorvos asszony megtiltotta a nővéreknek intravénás injekciók beadását, ám egy F. Tímeával több hétig együtt dolgozó férfi ápoló kollégáinak azt állította: a fiatal nő továbbra is alkalmazza a módszert, sőt öt esetben szemtanúja is volt az eseményeknek. Ezeket megerősítette egy nővér is, így a főigazgató ezek után február 12-én bejelentést tett a rendőrségen.
A betegek döntő többsége halálos beteg volt, és a gyanúsított azzal védekezett, hogy csak segíteni akart rajtuk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.