Az üzletembert a múlt hét végén vették őrizetbe a német rendőrök, azóta előzetes letartóztatásba helyezték.
A német hatóságok átiratban arra kérték az Országos Rendőr-főkapitányságot, hogy tartsanak házkutatást az üzletember magyarországi ingatlanjaiban – szállodáiban, családi házaiban –, azokat vegyék zár alá, valamint foglalják le ingóságait.
A Tasnádi-ügyben Márai Pétert képviselő ügyvéd, Sipos Béla lapunk kérdésére elmondta: tud az ügyfele ellen folyó németországi eljárásról, de nem ő, hanem egy német ügyvédnő képviseli ügyfelét. Úgy tudjuk, a magyar hatóságok nem indítottak kiadatási eljárást a vállalkozó ellen. Ügyvédje szerint a németországi eljárás nem tesz jót a Tasnádi-ügyben kedvezőre Úgy tudjuk, a vállalkozónak építő- és húsipari érdekeltségei vannak Németországban. Értesülésünk szerint az üzletembert egy konkurens cég vezetője jelentette fel. A kölni ügyben hétfőn hallgatták meg Márait, s azóta tanúvallomásokat vesz fel a német nyomozó hatóság.
Márai Tasnádit még a hetvenes évek végén ismerte meg: a Lapkiadó Vállalat hirdetésszervezőjeként dolgoztak együtt. A Tasnádi-ügyben Márai Péter hatodrendű vádlottat a Pest Megyei Ügyészség különösen nagy értékre, folytatólagosan elkövetett sikkasztással és különösen nagy értékre elkövetett devizabűntettel vádolja. Márai az ellene felhozott vádakat azzal cáfolta, hogy a német adóhivatal semmit nem kifogásolt a vádiratban szereplő cégek tevékenységében. Hozzátette: a német adóhivatal munkatársa hajlandó Magyarországon tanúskodni.
A vállalkozó a Comel-Trade Kft. 50 százalékos tulajdonosa, a cég másik fele pedig Tasnádi Péteré. A társaság székhelye Tasnádi Szemlőhegy úti villájában van. A vádirat szerint a Comel-Trade Kft. 1999-ben „áthidaló” kölcsönt nyújtott 65 millió forint értékben Tasnádi családi cégének, a Hotex Kft.-nek. Azonban a Hotex Kft. könyvelésében a kölcsön 13 millió forintos tételét úgy tüntették föl, mintha azt a Hotex Kft. nyújtotta volna a Comel-Trade Kft.-nek. Ezt megelőzően, 1998-ban és 1999-ben Márai Péter a Comel-Trade Kft. Németország különféle bankjaiban vezetett számláiról több alkalommal összesen 1,2 millió német márkát utalt át Tasnádinak munkabér és napidíj címén azzal, hogy azt később utalja vissza a német bankba. A vádirat úgy fogalmaz: az összegek nem kerültek bele a Comel-Trade Kft. gazdálkodásába, Márai sajátjaként rendelkezett velük. Az is előfordult, hogy Márai 1999-ben munkabér címén 129 ezer német márkát utalt át Tasnádi Regensburgban vezetett számlájára, holott ebben az időben Tasnádi Péter már előzetes letartóztatásban volt, így munkát nem végezhetett – áll a vádiratban. Korábban pedig Tasnádi küldött pénzt Márainak: egymillió német márkát tanácsadás címén.
Az esetről részletesen beszámol jövő hétfői adásában az m1 televízió Kék fény című műsora.
Magyar Péter 10 leggyalázatosabb mondata