Úgy tudja a lap: Sátor Magyarországon bujkál, de a magyar rendőrség ennek ellenére nem tűzött ki vérdíjat a fejére. Garamvölgyi szerint az ORFK zsarolásért ugyan körözi Sátort, de más bűncselekménnyel itthon nem gyanúsítják. A zsarolási ügyben tavaly szeptemberben ki is adtak ellene körözést, de vérdíjat azért nem tűztek ki a fejére, mert a gyanúsításban szereplő bűncselekmény súlya nem indokolta.
A szlovákok egyébként kiadták az Interpol-körözést Sátor ellen, így ha a rendőrség Magyarországon a nyomára akad, úgyis elfogja. Garamvölgyi László azt is elmondta: Sátor nincs Magyarországon, mert akkor már lakat alatt lenne. Az 1999-es, tíz halottat követelő dunaszerdahelyi leszámolás után valóban feltűnt Győr környékén a szlovák maffiafőnök, de ezután már nemigen látogatott Magyarországra. Az 1998-as, Aranykéz utcai robbantásban pedig a rendőrség egy személyt gyanúsít, Jozef Hamalát – ő vásárolta azt a kis Polski Fiatot, amelyben a bombát elhelyezték –, aki szintén Interpol-körözés alatt áll. Rendőrségi forrásunk tudni véli, hogy Hamala valószínűleg már nincs az élők sorában, a merénylet megbízója rég megszabadult tőle.
A tegnapi Blikk arról számolt be, hogy Sátor Lajos, a legveszélyesebbnek tartott szlovák maffiózó már három éve bujkál Magyarországon. Legalább huszonegy emberélet szárad a lelkén, s többek között az Aranykéz utcai merényletet is ő rendelte meg. A lap szerint kedd reggel az ORFK fejvadászai még egymillió forint vérdíjat ajánlottak volna fel a nyomravezetőnek, de délután a lap szerint valaki áthúzta a javaslatot. A Blikk szerint Sátor a Meciar-kommandóval is dolgoztatott, s jó kapcsolatokat ápolt a szlovák titkosszolgálattal, a SIS-szel.
Autóbalesetben meghalt egy német állampolgár Zalában