Nemrégiben magyar kezdeményezésre szeszcsempészek ellen indult közös magyar, boszniai és szlovákiai rendőrségi akció. A központ közreműködésével ugyanakkor felszámoltak egy kábítószer-kereskedelmi hálózatot is.
Bánfi Ferenc tájékoztatása szerint a SECI koordinálta azt az akciót is, amelyet a román rendőrség tavaly titkos nyomozás után kezdeményezett egy bűnszövetkezet ellen, amely másfél év alatt ezer nőt kényszerített prostitúcióra. Ukrajnából, Oroszországból, Moldáviából, Romániából 18–25 év közötti nőket toboroztak textilipari vagy bébiszitteri munkára. Bulgáriáig legális úton jutottak, de onnan Görögországba már embercsempészek vitték őket. Ott éjszakai bárokban prostituáltként dolgoztatták a pénzzel és úti okmányokkal nem rendelkező nőket. Néhány hét múlva, amikor a vendégek érdeklődése csökkent irántuk, továbbadták az „árut” azzal, hogy nem hoztak hasznot a „tulajdonosuknak”. Végül a román rendőrség tartóztatta le a szervezet két görög állampolgárságú főszervezőjét.
Bánfi tábornok beszámolt egy múlt héten zárult akcióról is. Nemrégiben román és macedón nőkkel való kereskedelem és prostitúcióra kényszerítésük miatt Macedóniában letartóztattak néhány gyanúsítottat. A macedóniai hatóságok ahhoz kérték a bukaresti központ segítségét, hogy a román rendőrök felkutassák az azóta hazatért nőket, és vegyék rá őket: utazzanak vissza Macedóniába és vállalják a tanúskodást. Néhány napja a SECI macedóniai és romániai képviselője és egy FBI-ügynök kísérte a nőket a határhoz, ahol védelmüket átvették a macedón rendőrök. A központ megszervezte, hogy részt vegyenek a tanúvédelmi programban és az áldoztavédelmi nemzetközi szervezet segítségével védett házba kerüljenek, majd egy idő múlva újrakezdjék életüket.
Bukarestben rövidesen tizenkét ország kábítószer-ellenes ügynökei tanácskoznak és egyeztetnek annak érdekében, hogy a tagországokban egyszerre indítsák a nemzetközi kábítószer-csempészet elleni akcióikat.
A tábornok elmondta, a SECI nem nyomozó hatóság. Feladata, hogy információval segítse a nemzeti bűnüldöző szerveket. Magyarország 2000. július 1-jétől tagja a szervezetnek, amely a román kormány javaslatára jött létre. A bukaresti központú szervezet 2001. január elsején kezdte tényleges működését, évi költségvetése 400 ezer dollár.
Vogel Evelin elismerte, ő készítette a hangfelvételeket