Ne csak a másik oldalról szóljanak a sérültek – ez lehetne a mottója annak az új műsornak, amelyet április közepétől láthatunk a Duna Televízióban. Az ötletgazdák – Gáspár Judit felelős szerkesztő és Szekeres Csaba rendező – ezután sérüléssel élő és egyelőre a tévézésben kezdő kollégákkal együtt készítik a műsort. A rendező a Magyar Nemzetnek elmondta: kissé kockázatos a kezdeményezés, hiszen a nézőknek nehéz elfogadniuk a képernyőn a sérülteket, hát még ha nem vendégként, hanem riporterként vagy műsorvezetőként vannak ott jelen. Hozzátette: ha a sérültek saját magukat képviselhetik a médiában – és nem csak „hendikepes témájú” műsorokban –, van esély arra, hogy szemléletváltás induljon el a nézőkben és a résztvevőkben egyaránt. Ugyanakkor a médiatörvény is sugallja a sérültek esélyegyenlőségét.
A műsor célja az, hogy a fogyatékkal élők is jogosultságot kapjanak arra, hogy a képernyőn szerepelhessenek, a rádiókban, újságok szerkesztőségeiben dolgozhassanak.
Bár a műsor havonta csak egyszer, 28 percben jelentkezik, az ötletgazdák remélik, hogy a kezdeményezés rövidesen mozgalommá bővül. Gáspár Judit felelős szerkesztő szerint a szakmáját értő ember – akár sérült, akár nem – hasznot hoz az őt foglalkoztatónak. Hozzátette: Magyarországon kevés az olyan fogyatékkal élő ember, akinek sikerült elvégeznie valamelyik médiamunkára felkészítő iskolát. Ennek egyik oka, hogy sokan nehezebben vágnak bele, mint ép társaik.
A magukban tehetséget és bátorságot érzők támogatására már szerveződik egy médiacentrum-féle háttércsapat, amelynek az lesz a feladata, hogy az érdeklődőkkel megismertesse a szakma alapjait – nyiltakozta Szekeres. Mint mondta, nem az a fontos, hogy ki, hanem az, hogy miként teszi a dolgát az ember. Nem kérdéses, hogy például a hozzáértő vak ember is vezethet műsort, nem rosszabbul, mint látó társai – tette hozzá a rendező.
Honnan jön a pénz? Így hazudozik Magyar Péter a külföldi támogatásairól