T ovábbra sem engedik be a járműveket a környékre. A tartományi tisztségviselők a korábbinál jóval szigorúbb beléptetési rendszeren keresztül juthatnak be az épületbe, ahová egyébként egyelőre másoknak tilos belépniük. Az újranyitást kísérő hivatalos optimizmus ellenére az irodákba való visszatérés nem volt zökkenőmentes – írja a lap. A tisztviselők némelyike irodabútorok nélküli helyiségekben kezdte a hetet.
Egy magát Giancarlanak nevező hölgy elmondta: öt perccel a baleset előtt hagyta el az irodát. Sokkot kapott, amikor a becsapódást hallotta. Az egyik áldozatul esett ügyvédnőt jól ismerte, rendszerint együtt utaztak hazafelé. Mint mondta, húsz éve dolgozik a Pirelli-toronyházban, második otthonává vállt. A balesetkor – mint arról beszámoltunk – a városban hatalmas pánik tört ki, mert az események kísértetiesen emlékeztettek a New York-i terrortámadáshoz.
Az olasz hatóságok azonnal pszichológiai központot létesítetek a dolgozók számára azzal a feladattal, hogy megkönnyítsék számukra a toronyba való visszatérést, ami – mint a lap írja –, csöppet sem egyszerű. Akkor sem, ha a hivatalos vizsgálat kizárta, hogy terrorcselekmény történt volna.
A milánóiak félelme azonban, annak ellenére sem csillapodott, hogy kiderült: véletlen vagy roszszullét okozta a tragédiát. A baleset nyomán ugyanis nyilvánvalóvá vált: a város légterét alig ellenőrzik. A tragédia óta a városlakókban tudatosult: védtelenek, és – írja a lap – ezekkel a félelmekkel a pszichológusok valójában nem tudnak mit kezdeni.
Honnan jön a pénz? Így hazudozik Magyar Péter a külföldi támogatásairól