Horváth Szilárd feladta magát

Horváth Szilárd a múlt hét csütörtöki, hét halálos áldozatot követelő móri bankrablással összefüggésbe hozott férfi tegnap hajnali öt óra után öt perccel feladta magát a fővárosi Venyige utcai büntetés-végrehajtási intézetben. A huszonnyolc éves férfi Csákány Tibor, az m1 Kékfény című műsorának főszerkesztője, valamint ügyvédje, Thaisz Andrea kíséretében érkezett az intézménybe. Garamvölgyi László, az ORFK kommunikációs igazgatója lapunknak elmondta: nem gyanúsítják Horváthot, jelenleg ismeretlen tettes ellen folyik a nyomozás. A férfi feltételezett bűntársának tartott Farkas Róbert tartózkodási helyéről a rendőrségnek nincs információja.

2002. 05. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Horváth Szilárd tagadja, hogy részt vett volna a móri vérengzésben – derült ki Csákány Tibor és Thaisz Andrea sajtótájékoztatóján. Az ügyvédnő elmondta: szerepének tisztázása érdekében Horváth minden vizsgálatot vállal. Az ügyvédnő számára egyelőre nem derült ki, milyen összefüggésben lehet védence a móri gyilkosságokkal. Sőt az is meglepte Horváthot, hogy a rendőrség kapcsolatba hozta több fegyveres rablás elkövetésével is. Az ügyvédnő elmondta: sem ezekkel, sem a móri esettel nem gyanúsították meg védencét. Múlt hét pénteken jelentkezett nála Horváth Szilárd és kérte, segítsen neki. Az ügyvédnő állította, hogy azért vártak tegnapig, mert nem kapott az intézettől garanciákat arra, hogy ne történhessen tragédia, amikor Horváth feladja magát.
Thaisz Andrea csak annyit kért a rendőrségtől, hogy tegyék lehetővé egy bv-bíró és a nyomozás felügyeletét ellátó ügyész jelenlétét a feladáskor. De ezt a segítséget nem kapták meg, mint ahogy arról sem nyilatkozott a rendőrség – állította Thaisz Andrea –, hogy meggyanúsítják-e ügyfelét a móri esettel, vagy nem. Garamvölgyi László ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: Horváth Szilárd nem volt alkupozícióban, hiszen ha nem adja fel magát, akkor elfogták volna. A nyomozás deríti ki, Horváth hol volt a móri bűncselekmény idején – mondta Thaisz. Az ügyvéd szólt arról is: a hatóságok tagadják, hogy a móri bankrablással kapcsolatban Horváth Szilárd meggyanúsításáról szóló információ tőlük származna, avagy körözést bocsátottak volna ki a férfi ellen. Ezzel kapcsolatban Garamvölgyi László, az ORFK kommunikációs igazgatója lapunknak elmondta: nem körözték Horváth Szilárdot a móri bankrablás ügyében. A szóvivő állította, hogy Horváthot „csak” azért keresték, mert nem vonult be a büntetés-végrehajtási intézetbe. Ennek ellenére az ORFK honlapján emberölés bűntett elkövetésének alapos gyanúja miatt Farkas Róberttel együtt Horváth Szilárd neve is szerepelt a körözési listán a móri bankrablás kapcsán, azonban Horváth tegnap már lekerült a listáról. Ezt az ügyvédnő és az m1 szerkesztője által tartott sajtótájékoztatón részt vevő egyik újságíró, a honlapról kinyomtatott példánya, valamint a Havaria Press hírügynökség információja is megerősíti.
Garamvölgyi László elmondta: Horváth Szilárd neve úgy merült fel, hogy személyleírás, fotó alapján kiválasztották a tanúk, de közvetlen adat nincs ellene. Sőt, megbízható grafika sincs még az elkövetőkről. A szóvivő arról is tájékoztatott, hogy jelenleg nincs gyanúsítottja az ügynek. Farkas Róbert tartózkodási helyéről a rendőrségnek nincs információja, de még keresik. Garamvölgyi László úgy fogalmazott: elképzelhető, hogy a brutális támadást akár többen is elkövethették, de a fantomrajzok és a szemtanúk vallomásainak értékelése még nem készült el. A sajtótájékoztatón jelen volt Horváth Szilárd barátnője, Hóbár Mónika is, aki úgy nyilatkozott, nem tudja elképzelni, hogy barátja lenne a tettese a brutális bűncselekménynek.
Csákány Tibor a hajnali akcióról szólva elmondta: még vasárnap kapcsolatba lépett az ügyvédnővel, aki arra kérte, hogy segítsen neki abban, hogy Horváth Szilárd problémamentesen fel tudja magát adni. Hétfőn hajnalban Csákány és az ügyvédnő a Normafához indultak Horváthért, aki alsónadrágban jelent meg, hogy még véletlenül se merüljön fel a gyanú, hogy fegyver van nála. Egy taxival indultak a Venyige utcába. Az autóban Csákánynak Horváth elmondta, hogy semmi köze a móri mészárláshoz. A szerkesztőt a rendőrök az ORFK-ra vitték, ahol Horváthról kérdezgették. Csákány a nyomozóknak elmondta: tegnap hajnalban látta először Horváth Szilárdot, korábban semmilyen kapcsolatban nem álltak.
Mint ismeretes, hét halottja és egy életveszélyes sérültje van annak a lövöldözésnek, amely múlt hét csütörtökön tört ki a Fejér megyei Móron, az Erste Bank fiókjában. A támadók a helyiségbe lépve rálőttek az alkalmazottakra, majd kirabolták a bankot, és gyalog elmenekültek. A helyiségben négy alkalmazott, a biztonsági őr és három ügyfél volt a támadás idején. A rendőrség még aznap megnevezte a brutális támadással összefüggésbe hozható Horváth Szilárdot és Farkas Róbertet. Horváth Szilárd korábban garázdaság miatt nyolc hónapos börtönbüntetés kapott, de nem vonult be a büntetés-végrehajtási intézetbe, így körözést adtak ki ellene.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.