A bírósági határozat indoklása szerint G. János a földön fekvő Simon Tibor – amikor már elszenvedte a végzetes ütést – hátába még egyet belerúgott. Az ügyészség egyelőre a három előzetes letartóztatásban lévő személyen kívül nem gyanúsít senkit az ügyben, de szeretné újból meghallgatni azt az idősebb arab férfit, akit Simon a végzetes éjszakán lefejelt. Azonban egyelőre nem találják, s mivel csak tanúként várják a vallomását, nem adhatnak ki ellene körözést.
Sándor László ügyvéd, G. János védője lapunknak elmondta: jogos védence előzetes letartóztatása, ezért azt nem is fellebbezte meg. Védence a bíróságon is elmondta: azért jelentkezett az ügyészségi nyomozó hivatalnál, mert szeretné, ha pontosan kiderülne, hogyan történt a bűncselekmény, hiszen nem tartja magát gyilkosnak. Védője szerint jelenleg nagyon rossz állapotban van G. János. Azért bújkált és félt, mert nem tudta, hogy ő ölte-e meg Simon Tibort vagy nem. Jelenleg is bizonytalanságban van, hiszen még nem tudni, melyik ütés volt a végzetes.
Ha a szakértők és a nyomozók azt állapítják meg, hogy az én védencem ütésétől esett Simon Tibor a földre, és attól szenvedte el a halálos sérülést, akkor ennek mi vállaljuk a következményét – jelentette ki Sándor László. G. János vallomásában, mint védője fogalmazott, nem szépítette szerepét, sőt, talán ő volt az egyedüli, aki vállalta tettét. G. János nem tett másra terhelő vallomást, hiszen mint az ügyészségen is elmondta: nem ismerte feltételezett bűntársait, csak halvány személyleírásokat tudott adni róluk. Az ügyvéd elmondása szerint még azt az arab férfit sem ismerte, akit Simon lefejelt, s aki az ügy egyik kulcsszereplője lehet.
Zamecsnik Péter, a Simon család jogi képviselője lapunkat arról tájékoztatta, hogy a Sopron egykori vezetőedzőjének örökösei – a két fiatalkorú gyermeke és az édesapa – kártérítési igényüket érvényesíteni fogják az ügyben szereplőkkel szemben. Egyrészt a Cafe Allure szórakozóhellyel szemben nyújtanak majd be keresetet, ha kiderül, hogy az őáltaluk alkalmazott portaszolgálatosok részt vettek a bűncselekményben.
Az a lehetőség is felmerült, hogy a készenléti rendőrséggel szemben is kártérítési igénnyel fordul a család a bírósághoz. Ennek oka, hogy a bűncselekmény helyszínén tartózkodó rendőröknek – akik a készenlétieknél szolgáltak – kötelességük lett volna megakadályozni a bűncselekményt.
Zamecsnik Péter még elmondta: a család az orvosi kezelésekről is tisztább képet szeretne kapni. Onnantól kezdve, hogy a mentő kiérkezett a megsérült szakvezetőhöz, a kórházi gyógykezelésig. A jogi képviselő valamennyi orvosi papírt bekéret a János-kórháztól, s egy igazságügyi orvos szakértőt bíz meg annak véleményezésére.
Az ügyvéd hozzátette: mindezen kárigényeket csak a büntetőeljárás vége után lehet érvényesíteni. Zamecsnik Péter nem jelölt meg konkrét összegeket, hiszen, mint fogalmazott, a két fiatalkorú gyermek eltartását kell megoldani, s ezt valamiféle életjáradékban lehet elképzelni.
Folyamatosan szivárog a klór Sajóbábonyban