Kártérítésért perel a Simon család

Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték G. Jánost, Simon Tibor egykori ferencvárosi labdarúgó agyonverésében játszott szerepéért – értesült lapunk a Fővárosi Bíróság sajtóosztályától. Sándor László, a gyanúsított védője lapunkat arról tájékoztatta: számítottak a bíróság döntésére, nem is fellebbeztek a határozat ellen. A bíróság szerint a gyanúsított cselekménye társtettesként elkövetett halált okozó testi sértés bűntettének megállapítására alkalmas. Szabadlábon hagyása esetén alaposan feltételezhető, hogy meghiúsítaná az eljárás eredményes befejezését.

2002. 05. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bírósági határozat indoklása szerint G. János a földön fekvő Simon Tibor – amikor már elszenvedte a végzetes ütést – hátába még egyet belerúgott. Az ügyészség egyelőre a három előzetes letartóztatásban lévő személyen kívül nem gyanúsít senkit az ügyben, de szeretné újból meghallgatni azt az idősebb arab férfit, akit Simon a végzetes éjszakán lefejelt. Azonban egyelőre nem találják, s mivel csak tanúként várják a vallomását, nem adhatnak ki ellene körözést.
Sándor László ügyvéd, G. János védője lapunknak elmondta: jogos védence előzetes letartóztatása, ezért azt nem is fellebbezte meg. Védence a bíróságon is elmondta: azért jelentkezett az ügyészségi nyomozó hivatalnál, mert szeretné, ha pontosan kiderülne, hogyan történt a bűncselekmény, hiszen nem tartja magát gyilkosnak. Védője szerint jelenleg nagyon rossz állapotban van G. János. Azért bújkált és félt, mert nem tudta, hogy ő ölte-e meg Simon Tibort vagy nem. Jelenleg is bizonytalanságban van, hiszen még nem tudni, melyik ütés volt a végzetes.
Ha a szakértők és a nyomozók azt állapítják meg, hogy az én védencem ütésétől esett Simon Tibor a földre, és attól szenvedte el a halálos sérülést, akkor ennek mi vállaljuk a következményét – jelentette ki Sándor László. G. János vallomásában, mint védője fogalmazott, nem szépítette szerepét, sőt, talán ő volt az egyedüli, aki vállalta tettét. G. János nem tett másra terhelő vallomást, hiszen mint az ügyészségen is elmondta: nem ismerte feltételezett bűntársait, csak halvány személyleírásokat tudott adni róluk. Az ügyvéd elmondása szerint még azt az arab férfit sem ismerte, akit Simon lefejelt, s aki az ügy egyik kulcsszereplője lehet.
Zamecsnik Péter, a Simon család jogi képviselője lapunkat arról tájékoztatta, hogy a Sopron egykori vezetőedzőjének örökösei – a két fiatalkorú gyermeke és az édesapa – kártérítési igényüket érvényesíteni fogják az ügyben szereplőkkel szemben. Egyrészt a Cafe Allure szórakozóhellyel szemben nyújtanak majd be keresetet, ha kiderül, hogy az őáltaluk alkalmazott portaszolgálatosok részt vettek a bűncselekményben.
Az a lehetőség is felmerült, hogy a készenléti rendőrséggel szemben is kártérítési igénnyel fordul a család a bírósághoz. Ennek oka, hogy a bűncselekmény helyszínén tartózkodó rendőröknek – akik a készenlétieknél szolgáltak – kötelességük lett volna megakadályozni a bűncselekményt.
Zamecsnik Péter még elmondta: a család az orvosi kezelésekről is tisztább képet szeretne kapni. Onnantól kezdve, hogy a mentő kiérkezett a megsérült szakvezetőhöz, a kórházi gyógykezelésig. A jogi képviselő valamennyi orvosi papírt bekéret a János-kórháztól, s egy igazságügyi orvos szakértőt bíz meg annak véleményezésére.
Az ügyvéd hozzátette: mindezen kárigényeket csak a büntetőeljárás vége után lehet érvényesíteni. Zamecsnik Péter nem jelölt meg konkrét összegeket, hiszen, mint fogalmazott, a két fiatalkorú gyermek eltartását kell megoldani, s ezt valamiféle életjáradékban lehet elképzelni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.