A másodfokú tárgyaláson az ügyész perbeszédében azt hangoztatta: az elkövetők elsimerték tettüket, nem véletlen, hogy csak enyhítésért fellebbeztek. Hajzer Lajosról szólva elmondta: három büntetlen előéletűt vitt bele a bűncselekménybe, s olyan elszántsággal akart pénzt szerezni, hogy a céljához szükséges erőszakot messze túllépve követte el tettét. A védők perbeszédeikben jórészt az elkövetők életkörülményeit ecsetelték, valamint a pszichológus szakértők véleményeit emelték ki.
A másodfokon eljáró Legfelsőbb Bíróság az elsőfokú ítéletet csak anynyiban változtatta meg, hogy Hajzer Lajos esetében harminc évről harmincöt évre módosította a feltételes szabadlábra helyezés időpontját.
Hajzer 1999. november 16-án Törökbálint egy erdős részén, baseballütő-szerű fadarabbal többször fejbe ütötte korábbi postás kollegáját, aki később belehalt sérülésébe. Elvette a nála lévő 670 ezer forintot, amit élettársával – az ügy negyedrendű vádlottjával – feléltek. Miután a pénz elfogyott, Hajzer elhatározta, hogy megöli a jómódú Korda Istvánt, akinek többször modellt állt a producer által készített homoszexuális filmekben. A bűncselekmény megtervezésébe bevonta Szabó Mihályt és Deák Gyulát. 2000. március 21-én Kordát először Szabó Mihály szíven szúrta, majd Hajzer még legalább 30-szor belevágta a kést a férfi hátába. Deák Gyula az emberölésben közvetlenül nem vett részt.
A Fővárosi Bíróság tavaly szeptemberben első fokon emberölésben találta bűnösnek Hajzer Lajost, s életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte, amiből 30 év múltán engedhető feltételesen szabadlábra.
A honvédelmi miniszter reagált a Kárpátalját is érintő támadásra