A vádirat szerint a rendőr főtörzsőrmester egy lopási üggyel foglalkozott, így ismerte a károsultak adatait, vagyoni helyzetét. Tisztában volt azzal, hogy a testvérpár tulajdonosa több nagy értékű ingatlannak, amelyeket megfelelően kezelni idős koruk, valamint betegségük miatt nem tudtak. M. Attila felkereste ismerősét, R. Ferencet azzal, hogy szerezzék meg a testvérpár balatonalmádi, ötmillió forintot érő és budapesti, XVIII. kerületi, 6,5 millió forint értékű ingatlanját. Ezért 1998 novemberében készítettek egy olyan hamis adásvételi szerződést, amely szerint a két károsult eladja 4,5 millió forintért a budapesti ingatlanát M. Lászlónak.
A szerződés ellenjegyzésére R. Ferenc ismerősét, R. Andreát kérték fel, aki ugyan nem ügyvéd, de férje az, így annak bélyegzőivel élt vissza. Mindezt R. Andrea 400-500 ezer forint ígéretéért vállalta. Az újdonsült tulajdonos, M. László 1999 márciusában a papírok szerint 5 millió forintért eladta a budapesti ingatlant, a pénznek azonban nyoma veszett.
A két csaló a balatonalmádi ingatlanra is hasonló hamis adásvételi szerződést fogalmazott 1998. májusi dátummal, amely szerint a két károsult papíron 8,5 millió forintért eladta balatoni nyaralóját M. Attila rendőr főtörzsőrmester édesapjának, M. Jenőnek, akinek az aláírását odahamisították.
Az ügyvédi ellenjegyzés ugyanúgy került a szerződésre, mint a budapesti esetben. Mivel azonban a mit sem sejtő apa lett az új tulajdonos, s könnyen lebukhattak volna az azonos név miatt, más megoldást kerestek. Egy lopott személyi igazolványt szereztek, és több vádlott segítségével – akik a nevükre vették az ingatlant, majd közvetítettek az eladásban – 1998 novemberében tízmillió forintért túladtak a nyaralón.
Lemondta a Zeneakadémia Varnus Xavér koncertjét