A nyomozás több hónapig eltarthat, mivel külön-külön ellenőrzik az adatok valódiságát – tájékoztatta lapunkat Német László ezredes, az SZBEI gazdaságvédelmi főosztályvezetője. Az ezredes hozzátette: több tanú vallott a hivatalvezető ellen, és legalább egy tucat bejelentés érkezett az eljárás kezdete óta konkrét ingatlanokról és ügyekről.
Mint arról beszámoltunk, múlt szerdán a rendőrség házkutatást tartott a Fővárosi Kerületek Földhivatalánál és a hivatalvezető lakásán, majd őrizetbe vette az aszszonyt, akit kétrendbeli hivatali visszaéléssel, azaz azzal gyanúsítanak, hogy valótlan, hivatalos irat által alá nem támasztott adatokat vezetett a földtulajdoni lapokra, más esetben a hivatal alkalmazottját bízta meg vele. A vizsgálat május elején, Vonza András volt miniszter levele nyomán indult. Ebben néhány olyan ügyről tájékoztatta az SZBEI-t, amelyek mögött csalást sejtett.
Úgy tudjuk, a rendőrség több, sok évvel ezelőtt készült iratot foglalt le G. Dezsőné lakásán. Bár kétségkívül szabálytalan hazavinni a hivatalos papírokat, a földhivatal alkalmazottjai azzal magyarázzák az otthoni munkát, hogy rengeteg elmaradásuk van. Ezért előfordul, hogy az összetettebb vagy elmaradt ügyek iratait otthon dolgozzák fel. Nem magukat a tulajdonlapokat, hanem azok printelt, munkalap felirattal ellátott másolatait használták erre a célra.
Busch Béla ügyvéd lapunknak emellett azzal érvelt, hogy pillanatnyilag peres eljárás folyik abban a két ügyben, amellyel G. Dezsőnét meggyanúsították. A bírósági döntésig viszont nem lehet objektív az esetek megítélése. Hozzátette: G. Dezsőné első, múlt szerdai kihallgatása óta a rendőrség nem közölt a két gyanúsítással kapcsolatos adatokat sem a védelemmel, sem az előzetesben levő G. Dezsőnével.
A hivatal fölötti felügyeleti jogot gyakorló Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumban a médiából szereztek tudomást a hivatalvezető elleni eljárásról – nyilatkozták a tárcánál. Több egybehangzó vélemény szerint szakmailag meglehetősen érthetetlennek tűnnek a rendőrség által felhozott gyanúsítások, hiszen a hírek szerint tulajdoni lapokat foglaltak le, ám a valóságban ezek a számítógépben vannak. Mások szerint az említett hamisítások teljesen kezdő emberre vallanak, nem pedig gyakorlott szakemberre.
Információink szerint G. Dezsőné 36 éve dolgozik a szakmában, eddig feddhetetlenül végezte a munkáját; egyike azon szakembereknek, akik részt vettek az ingatlan-nyilvántartási törvény előkészítésében. A hírek szerint a rendőrségi vizsgálatot egy rosszakaró egykori munkatársának köszönheti, aki személyes bosszúból indított hadjáratot ellene. A férfi, akinek állítólag G. Dezsőné a feljelentést köszönheti, lapunknak így nyilatkozott: semmi köze az ügyhöz, a hivatalvezető különben sem tartozott az ő hatáskörébe.
Gáspár Miklós, a Fővárosi Földhivatal vezetője nem kívánt nyilatkozni az ügyben. Mint mondta, G. Dezsőnét megilleti az ártatlanság vélelme, a bíróság dolga eldönteni, hogy vétkes-e az ellene felhozott vádakban.
Úgy tudjuk, hivatali kötelessége szerint G. Dezsőné több alkalommal jelezte a rendőrség ingatlanokkal kapcsolatos visszaélésekkel foglalkozó Kaptár csoportjának, amikor olyan ügyeke botlott, amelyről úgy vélte: törvényességük kétséges lehet.
Lecsúszott a kifutóról egy repülőgép Ferihegyen