Mór: védelem és jutalom az információért

Új személyazonosságot is, az újrakezdéshez pedig anyagi fedezetet is, nem csupán 25 millió forintos díjat kap – ha kéri – az, aki a móri gyilkosság elkövetőinek nyomára vezeti a rendőrséget – tájékoztatta lapunkat Liszka Károly ezredes, az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága helyettes vezetője. A nyomravezetőt különösen védett tanúként titkos eljárásban, titkos bíró hallgatja meg, a rendőrség pedig gondoskodik védelméről is.

2002. 06. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Különösen védett tanúként kezeli a rendőrség azt a személyt, aki információival a móri gyilkosok nyomára vezeti a rendőrséget. A nemrég elfogadott tanúvédelmi törvény értelmében a rendőrség garantálja a nyomravezető biztonságát és azt, hogy személyazonossága titokban marad – tájékoztatta lapunkat az ezredes. Mint mondta, mód van arra, hogy a titkos eljárást titkos bíró vezesse le, és arra, hogy ebben az időszakban az informátort valamelyik rendőrségi objektumban elrejtsék. Az eljárás befejezte után a nyomravezető és családja új személyazonosságot kap, élete újrakezdéséhez pedig megfelelő anyagi segítséget, akárhogy dönt is: Magyarországon marad, vagy inkább külföldre költözik. A 25 millió forintos nyomravezetői díjat egyébként bármilyen pénznemben kifizetik.
A nyomravezetői díj mellett a rendőrség védelmet ajánlott fel azoknak a bűnözőknek is, akik információikkal segítenek a móri gyilkosok elfogásában. Tudomásunk szerint érkeztek már bejelentések az alvilágtól is, de azt egyelőre nem tudni, hogy a jelzett személyeknek lehetett-e közük a bankrabláshoz.
Az ezredes szerint nem valószínű, hogy a tettesek egy későbbi megrendelés reményében úgymond referenciamunkának szánták volna a móri gyilkosságokat, de nyolc-kilenc másik szál és huszonöt-harminc verzió egyaránt reálisnak tűnik. Mint mondta, bármelyik szál végén rábukkanhatnak az elkövetőkre, így mindegyiket ellenőrzik.
A terrorista cselekmény verzióját nagyrészt kizárták az elkövetés okai közül, mert nem találtak erre utaló jeleket. Az ezredes hozzátette: az alvilági jelzéseknek és a lakossági bejelentéseknek köszönhetően eddig hat-hét olyan fegyveres rablással gyanúsított bűnözőt is elfogtak, akinek köze lehetett a móri bankrabláshoz, de húsz-egynéhány olyan bűnözőről van tudomásuk, aki kapcsolatba hozható a vérengzéssel.
A nyomozásban az SZBEI szinte teljes állománya, körülbelül kétszáz ember vesz részt. A munkában komoly szerepük van a Fejér megyei rendőröknek, az ország rendőrkapitányságai pedig többek között a megyével kapcsolatos bejelentéseket és „saját” bűnözőiket ellenőrzik. A rendőrség folyamatosan vizsgálja az áldozatok korábbi kapcsolatait is, mivel lehetséges verzió az is, hogy bérgyilkosság történt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.