Újabb botrány a Berzsenyiben

A XIII. kerületi Berzsenyi Dániel Gimnázium egykori diákjai, tanárai és a szülők egy része a napokban demonstrációt szervezett az iskola előtt és több mint száz aláírást gyűjtöttek, követelve két tanár szerződésének meghosszabbítását. Huszonhat pedagógus szerint a baloldali többségű képviselő-testület májusban a dolgozók többsége ellenére döntött a vezető újrakinevezése mellett.

2002. 06. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csaknem az egész országot megdöbbentette, amikor két évvel ezelőtt a Berzsenyi Dániel Gimnázium néhány diákja elfűrészelte az egykori Regnum Marianum templom helyén felállított fakeresztet, anarchista és önkényuralmi jelképeket festve az emlékmű talapzatára. A bíróság először közmunkával büntette a tetteseket, majd nemrégiben – a korábbi ítéletet súlyosbítva – felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte az időközben leérettségizett diákokat.
Májusban, az esedékes igazgatóválasztás során a nevelőtestület és a közalkalmazottak is inkább Ötvös Zoltánt, a régi igazgatóval szemben induló, új jelölt programját támogatták. A képviselő-testület MSZP–SZDSZ többsége ennek ellenére úgy határozott, hogy Somogyi László, a korábbi vezető maradhat a helyén. A vezető a tanév végén két pedagógussal közölte, hogy nem kívánja meghosszabbítani szerződésüket.
A Berzsenyi Dániel Gimnáziumban tanuló diákok szülei május elején értesültek az igazgató döntéséről. Az események után hét tanár jelentette be, hogy év végén ők is távoznak az intézményből. A felháborodott szülők május végén fórumot tartottak a gyermekek által kedvelt pedagógusok érdekében, amelyen több mint százan jelentek meg, az igazgatóval együtt. A vezető a fórumon elmondta: azért nem hosszabbítja meg két magyartanár, Széni Katalin és Tamás Zsuzsanna szerződését, mert a következő tanévben visszatér egy kollégájuk gyesről, és biztosítani kell számára az óraszámokat. Néhányan egyenesen azt állították, hogy az oktatóknak azért kell távozniuk, mert nem támogatták az igazgató pályázatát.
A képviselő-testület ülésein többször is „előkerült” a gimnázium ügye. – Mindvégig próbáltuk távol tartani magunkat az eseményektől és a demonstráción sem vettünk részt, nehogy politikai hecckampánnyal vádoljanak minket, de most már nem mehetünk el a történtek mellett – jelentette ki lapunknak Weszelovszky Zoltán, a kerületi Fidesz-frakció vezetője. Hozzátette: Somogyi László nemcsak bagatellnek, diákcsínynek nevezett egy diákok által elkövetett bűntettet, hanem megosztja az iskola tanári karát is, hiszen a pedagógusok nagyobb része nem támogatta a programját. – Huszonhat pedagógus képviselőkhöz eljuttatott leveléből kiderül, hogy a testület határozatát a tanárok is politikai döntésként értékelik, kollégáik elküldését pedig olyan leszámolásnak tartják, mint amilyen most az egész országban zajlik – jegyezte meg a frakcióvezető.
Somogyi László cáfolja, hogy köze lenne az igazgatóválasztásnak az általa hozott munkaügyi döntésekhez. Kijelentette: ezekbe nem vonhatják be a szülőket és a gyerekeket, ez nemcsak etikátlan, hanem szabálytalan is. Az igazgató megígérte, hogy meghallgatja az összes javaslatot a tantárgyfelosztással kapcsolatban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.