Magyar György, a móri bankban meggyilkolt biztosítási ügynök családjának jogi képviselője lapunknak elmondta: reményei szerint jövő héten megkezdik a kártérítésről szóló peren kívüli tárgyalásokat az Erste Bank vezetőivel, akik korábban jelezték kárpótlási szándékukat. Az ügyvéd szerint a kárpótlás gesztus a banktól, de nem elégséges, mivel olyan esetekben alkalmazzák, amikor a jogi felelősségtől függetlenül vállalnak térítést. Terrorcselekmények ellen valóban nem lehet védekezni – tette hozzá. De a bankfiókban csak a minimális biztonságról gondoskodtak, azaz nem tettek meg mindent a banktól elvárható gondossággal az emberi élet védelméért.
Az ügyvéd elmondta: a meggyilkoltak családtagjait vagyoni és nem vagyoni kár is érte, ezért többféle jogcímen és jogalapon kérhetnek kártérítést: például megnehezedett életkörülmények, idős szülők kényszerű munkába állása, kiskorú gyermek szülőjének elvesztése, tartós egészségkárosodás. Az ügyvéd azt szeretné elérni, hogy a biztosítási ügynök két kiskorú gyereke ne csupán egyösszegű kártérítést, hanem nagykorúságáig életjáradékot is kapjon. Úgy tudjuk, a két gyerek apja egy biztosítótársaság alkalmazottjaként tartózkodott a bankban, azzal a feladattal, hogy megkösse a lakáshitelt felvevők számára kötelező biztosításokat.
Az Erste Bank sajtószóvivője, Lenkei Anikó tájékoztatása szerint a bank álláspontja továbbra is az, hogy a biztonsági rendszert a törvényi előírásoknak megfelőlen építették ki, ezért a móri ügyben kártérítési felelősséggel nem tartoznak. De megértik a személyes tragédiákat, és mindent megtettek, a továbbiakban is megtesznek a hozzátartozók megsegítésére.
Kubatov Gábor is elbúcsúztatta a mandátumát elvesztő Fekete-Győr Andrást