Egyetlen intézménynek sincs 60 napon túli tartozása az összesen tizenkilenc fővárosi fenntartású kórház közül, kivéve a Péterfy Sándor Utcai Kórházat. Valótlanság csődhelyzetről beszélni – jelentette ki Szolnoki Andrea főpolgármester-helyettes a napokban megjelent cikkünk kapcsán. – Mindössze hét kórházunknak van tartozása, a Péterfy Sándor Utcai Kórházban pedig az önkormányzati biztos fővárosi segítséggel próbálja a pénzügyi válsághelyzetet megoldani – tette hozzá. A főpolgármester-helyettes közlése szerint a fővárosi önkormányzat évente 1,7 milliárd forintot költ a kórházai felújítására, és ugyanennyit gépek, illetve műszerek beszerzésére, 2002-ben pedig 4,7 milliárd forintot tervezett egészségügyi feladatokra.
Szolnoki Andrea elismerte, hogy egyetlen fővárosi kórháznak sincs állandó működési engedélye, de megjegyezte: ez az összes magyarországi kórházra igaz, mivel sehol sem tudnak megfelelni a szakmai minimumfeltételeknek. A főpolgármester-helyettes lapunk kérdésére elmondta: a 3,4 milliárd forintos kórháztámogatás és az egészségügyi feladatokra tervezett 4,7 milliárdos juttatás csak az idei évre vonatkozik, az előző esztendőkben ugyanis egymilliárdot költöttek felújításra és 700 millió forintot szántak műszervásárlásra.
– A Szolnoki Andrea által elmondottak közelítenek a valósághoz, de meg kell jegyezni, hogy egyelőre csak az idei tervekről lehet beszélni, mert a 2003-as mérlegbeszámolóból derül ki, hogy ebből mit sikerült megvalósítani – szögezte le Kupper András, a fővárosi egészségügyi bizottság alelnöke, aki szerint, ha nincs csődhelyzet az egészségügyben, akkor nem kellett volna a tavaszi választási kampányban folyamatosan erről beszélni. Kupper állítja, hogy a beruházások átlagosan 50 százalékban teljesülnek a tervezettekhez képest, és szerinte a választási évnek is köszönhető, hogy idén többet teljesítenek. – Tizenkét év alatt nem irányoztak elő ennyi egészségügyi támogatást, mint az idén – mondta az alelnök.

A részeges szegedi karatés rátámadt egy férfira, de olyat kapott, hogy padlót fogott – videó