Egyetértenek Katona Kálmánnal a környezetvédők

Katona Kálmán, a polgári összefogás fővárosi listavezetője tegnap találkozott a budapesti környezetvédelmi szervezetek szakértőivel, és egyeztették a fővárosi hulladékgazdálkodás kérdéseiről kialakított véleményeket és információkat.

2002. 10. 10. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Katona Kálmán, a polgári összefogás fővárosi listavezetője tegnap a Levegő Munkacsoport, a Magyar Közlekedési Klub, a Hulladék Munkaszövetség és a Védegylet képviselőivel egyeztetett a fővárosi hulladékgazdálkodás feladatairól. A tanácskozás fő témája a rákospalotai hulladékégető mű korszerűsítése volt. A környezetvédő szervezetek vezetői elmondták: a létesítmény 120 méteres kéményén átlagban 70 ezer köbméter füstgáz távozik óránként a főváros levegőjébe. Ennek eredményeképpen kén-dioxidból 180 milligramm/ köbméter, a megengedett két és félszerese, nitrogén-dioxidból 320 milligramm/köbméter, a megengedett másfélszerese, sósavból 500 milligramm/köbméter, a megengedett ötvenszerese, porból és pernyéből 180 milligramm/köbméter, a megengedett tizennyolcszorosa az égetőmű kéményének kibocsátása naponta. Katona Kálmán felháborítónak tartotta, hogy az égetőmű füstgázmosójának megépítése még mindig csak pályázati kiírás alatt áll, pedig már 1998-ban négy és félmilliárd állami forrást biztosított erre a kormány a Környezetvédelmi Alap Célelőirányzatban.
Nem véletlen, hogy a fővárosban az utóbbi években duplájára nőtt a rákos betegek, két és félszeresére az asztmások száma – jegyezte meg a politikus. A tárgyalás második fő témája a szelektív hulladékgyűjtés budapesti helyzete volt. Katona Kálmán megjegyezte, hogy az Európai Unió komoly forrásokat biztosítana pályázatok útján a probléma megoldására, de a főváros még egyetlen pályázatot nem nyújtott be a szelektív hulladékgyűjtés megteremtéséhez.
– Az az érzésem, hogy a főváros vezetése tudatosan szennyezi Budapest levegőjét – jelentette ki Katona Kálmán.
A megbeszélésen szóba került az európai uniós felzárkóztatási kohéziós alap is, ahová környezetvédelmi célokra ötmilliárd forintos projekteket lehet benyújtani.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.