Vételárral együtt hozzávetőleg 17 milliárd forintba kerül a bajor Schörghuber-csoporthoz tartozó BHG Beruházó Bt.-nek a spenótház teljes átalakítása, amely építészi vélemények szerint a Roosevelt tér történelmi patinája, valamint az Akadémia, a Gresham-palota, a Belügyminisztérium és a Lánchíd közelsége miatt az utóbbi évek legizgalmasabb feladata lesz. Optimális esetben akár Budapest fénypontja is lehet a jelenleg zöld színű ingatlan, amely évtizedek óta az esztétikai érzékkel rendelkező fővárosiak rémálma.
Az irodaház újjáépítésében Turányi Gábor és Simon István építész vállalt vezető szerepet. Turányi szavai szerint a spenót-ház teljes átépítése után, egy tökéletesen működő irodaház, illetve egyben hagyományőrző palota lesz; természetesen impozáns külső és belső terekkel, arányokkal, eleganciával és nagyvonalúsággal.
Bármilyen meglepő: a dokumentációk alapján az irodaház belső szerkezete „formálható” lesz; akár egységesen, akár önállóan működő épületszárnyakat alakítanak ki. Az ingatlanfejlesztő cég úgy tervezi, a földszint éttermekkel és kávézókkal beépített, lényegében átjárható épületrészként funkcionál majd, ezáltal meghosszabbítja a pesti Belvárost. Annyi teljesen bizonyos: a ház új homlokzati burkolatot kap, főként természetes kő és üveg alkalmazásával, a földszinten passzázsszerű beépítést terveznek, a külső udvarok egy részét pedig üvegtető fedi majd. A kivitelezők visszabontanak két szintet, egészen a vasbeton szerkezetig, hogy helyükön a pesti háztetőkhöz illeszkedő térplasztikát hozzanak létre. Az építkezés egyébként decemberben kezdődik, s várhatóan 2004 közepére végeznek a teljes átalakítással.
Sok más értékes és drága fővárosi ingatlannal együtt természetesen a spenótház értékesítésének is hosszú története van, hiszen többször és többen szerették volna megvásárolni a hajdani Európa Szálló helyén az 1979-ben „felhúzott”, rá egy esztendőre átadott épületet – természetesen nem az esztétikuma, hanem a meglehetősen drága telek miatt. Az irodaházat 8,3 milliárd forintért vásárolta meg a Kincstári Vagyoni Igazgatóságtól 2001 tavaszán a bajor Schörghuber-csoporthoz tartozó BHG. Az épület adott otthont a megelőző kormányzati ciklusban többek között a Szociális és Családügyi Minisztériumnak, valamint ez év februárjáig a Gazdasági Versenyhivatalnak.
Magyar Péterék letagadták, hogy százmilliónál is többe került a Hősök terei tüntetés, most lebuktak