Szétrobbantotta a NATO afganisztáni békefenntartó egysége, az ISAF főparancsnokságának lakóhelyiségeit egy 122 milliméteres rakéta, amelyet március 30-án, 22 óra 45 perckor lőttek ki a kabuli tábor lakóövezetére – tudtuk meg Bőröndi Gábor őrnagytól, az afganisztáni ISAF–3 misszió hadműveleti főtisztjétől, aki április 18-ig szabadságát tölti Magyarországon, majd visszautazik Afganisztánba. Az őrnagy a támadás idején a szobájában tartózkodott, de komolyabb sérülések nélkül megúszta a merényletet, pedig a robbanástól rászakadtak a szálláshely ablakai. Kisvári Tamás, a parancsnokság másik magyar munkatársa nem volt a robbanás körzetében, mert a munkahelyén teljesített szolgálatot. A támadást feltehetőleg tálibbarát helyiek vagy gerillák követték el.
Bőröndi Gábor tájékoztatása szerint az utóbbi hetekben nem ez az első eset, hogy terrortámadás éri a békefenntartókat. Egy holland járőrautót március 10-én házi készítésű robbanószerkezettel támadtak meg, amelyet az út mentén rejtettek el, és rádiótelefonos irányítással indítottak. A merényletnek áldozatául esett a békefenntartók afgán tolmácsa. A magyar hadműveleti főtiszt elmondta: a terrorveszély növekedett, amióta a NATO Tartós Szabadság hadműveletének keretében, március 21-én átfogó támadást indítottak a tálibok ellen. Kabulban az incidensektől eltekintve nyugodt a helyzet, a jelentésekkel, járőrözéssel, központi irányítással foglalkozó magyar békefenntartó tisztek folyamatosan tartják a kapcsolatot a március 11-én Afganisztánba érkezett egészségügyi kontingens tagjaival. Bőröndi Gábor megjegyezte, hogy a táborban és környékén nem mindennapos próbatételnek teszi ki a katonákat a rendkívüli éghajlat is. Az 1700 méteres tengerszint feletti magasságban lévő Kabulban jelenleg is váltakozik a 25 fokos meleg a havazással, és ez súlyosan megterheli számos békefenntartó szervezetét. Nemrég egy német százados hunyt el szívinfarktusban, a számára szokatlan éghajlati viszonyok miatt.
*
Bőröndi elmondta: a Magyar Honvédség jelenleg 24 műveletben 742 katonával vesz részt a Nyugat-Szaharától a Balkánig. A magyar egészségügyi kontingens első csoportja március 10-én érkezett Kabulba. A misszió két magyar törzstisztje január óta a helyszínen tevékenykedik. Magyarországon már folyik a második csoport felkészítése.
Sikkasztás és hűtlen kezelés miatt feljelentették Magyar Péteréket