Soron kívül vizsgálja ki a hivatal a múlt héten a Fadd-Domboriban történt kutyakínzást – tájékoztatta lapunkat Faragó Ágnes, a szekszárdi önkormányzat hatósági irodájának vezetője.
Mint arról beszámoltunk, a Tolna megyei település egyik bt.-jének biztonsági őrei fegyverrel rémisztgették, majd egy autó vonóhorogjához kötve vonszolták a kutyát. Az állat, amelynek testét csontig égette az aszfalt, múlt pénteken elpusztult. A kutyát megmenteni szándékozó férfi és a szemtanúk feljelentést tettek a rendőrségen.
Az irodavezető elmondta: szabálysértési eljárást indítanak a tettesek ellen, mivel az állatkínzás nem fér bele egyetlen büntetőjogi kategóriába sem. A törvény egyetlen olyan kivételt ismer, amelynek szenvedő alanya az állat: a tiltott állatviadal szervezését. Hozzáfűzte: két évig nem dolgozhat a szakmájában az a biztonsági őr, aki szabálysértést követett el.
Az állatkínzás büntetőjogba való beemeléséhez alkotmánymódosításra van szükség – tájékoztatta lapunkat Hanzséros Ferenc országos állatvédelmi főfelügyelő.
Lapunk úgy tudja, állatvédő szervezetek aláírásgyűjtést terveznek, hogy az Országgyűlés szigorítsa az állatkínzás miatti szankciókat.
Mityók Barbara hatósági állatorvos beszámolt arról, hogy a szabálysértési bírság maximuma 50 ezer forint, az állatvédelmi hatóság vagy a jegyző egyaránt kiszabhat 150 ezer forintig terjedő állatvédelmi bírságot. Etikai eljárást indítanak a kutya megkínzói, ha pedig nem tagjai a kamarának, akkor az őket alkalmazó őrző-védő cég ellen – közölte lapunkkal Gecse Lajos Imre, a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara Tolna megyei területi szervezetének elnöke. Hozzáfűzte: az etikai bizottság valószínűleg kizárja majd a tetteseket a szervezetből.
Századvég: Őrzi vezető szerepét a Fidesz-KDNP