Elegendők a tavalyi, nyolc emberéletet követelő, móri bankrablás ügyében összegyűjtött bizonyítékok – akár a gyilkos fegyver megléte nélkül is – ahhoz, hogy a bíróság előtt megálljanak – nyilatkozta lapunknak Liszka Károly, az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságának vezetőhelyettese. Elmondta: a Skorpió géppisztolyt ennek ellenére tovább keresik, hiszen azzal együtt sikerül teljesen tisztázni az ügyet. A 25 millió forintos nyomravezetői díj éppen ezért még mindig gazdára vár.
Mint azt megírtuk, egy szétszedett, hangtompítós Skorpiót találtak a múlt héten a Duna árterületén a nyomozók. A fegyverszakértői vélemény szerint azonban a géppisztolyt Magyarországon – így Móron – sem használták. A rendőrség kérte több európai ország társhatóságát is annak kiderítésére, hogy náluk követtek-e el bűncselekményt vele.
Miután a nyomozók feltérképezték a móri gyilkossággal gyanúsított Kaiser Ede ismerősi körét – és több mint tízet le is tartóztattak közülük –, most a másik gyanúsított, Hajdú László társaságán a sor – tudta meg lapunk. A rendőrség taktikája pedig egyre nyilvánvalóbbnak tűnik: azt remélik, valamelyikük megszólal.
– Elsősorban a rárakódott, durva szennyeződéseket távolítják el, ha egy vizsgálatra küldött fegyver hoszszú ideig volt vízben – tájékoztatta lapunkat Hegyi István, a Bűnügyi Szakértő- és Kutató Intézet fegyverszakértő laboratóriumának vezetője. Közölte: a fegyvercső megmunkálásakor és használatakor keletkezett elváltozások, huzagolási barázdák nyomot hagynak a lövedéken is, ily módon egy hüvely vagy golyó segítségével azonosítani lehet a fegyvert. Sőt, a lövedéken minden becsapódás nyomot hagy, s gyakran az is kiderül, hogy hangtompítós fegyverből lőtték-e ki. Az elváltozásokat összehasonlító mikroszkóp segítségével elemzik, amely a fegyvert és a lövedéket – optikai híd segítségével – közös látómezőben mutatja.
Óriási bajban a baloldali pártok, mindent elkövetnek, hogy átverjék a választókat