Sorozatos kihallgatásokkal indult a 2004-es év a Parmalat-ügyben. A pármai ügyészség meghallgatásra berendelte a Deutsche Bank, a San Paolo IMI, a Capitalia és a Monte Paschi vezetőit. A Deutsche Banknál azt akarják kideríteni a nyomozók, hogy a pénzintézet tavaly novemberben miért emelte részesedését a Parmalathoz tartozó leányvállalatban, a Parmalat Finanziariában 2,5 százalékról 5,1-re, jóllehet tisztában voltak azzal, hogy az olasz tejipari csoport a csőd szélére került. A római Capitalia banknak – amely 393 millió euróval a Parmalat egyik legnagyobb hitelezője – arról kell számot adnia, hogy a jelenleg letartóztatásban lévő, 65 éves Calisto Tanzi, a Parmalat alapítója miért került néhány héttel ezelőtt a pénzintézet felügyelőbizottságába. A spanyol Santander Central Hispano bankról azt feltételezik, hogy a közreműködésével mosták tisztára a Parmalat feketepénzeit.
A nyomozók azt is tisztázni akarják: a bankok nem vezették-e félre a befektetőket azzal, hogy Parmalat-kötvények vásárlására buzdítottak, miközben információik voltak a konszern siralmas pénzügyi helyzetéről. Vizsgálat folyik a Parmalat mérlegeit auditáló Grant Thornton és a Deloitte&Touche könyvvizsgálóknál is. Nem kizárt, hogy a SEC vizsgálatot kezdeményez a Parmalattal kapcsolatban álló JP Morgan Chase, Merrill Lynch és Morgan Stanley amerikai befektetési bankoknál. Az utóbbi napokban a számlavezető Bank of Americát is összefüggésbe hozták a Parmalat-üggyel.
A Parmalat Hungaria Rt. székesfehérvári üzemében a megállapodásoknak megfelelően, fennakadás nélkül, folyamatosan veszik át a tejet a termelőktől, bár a cég átlagosan 1,5 hónapi „tejpénzzel” tartozik a beszállítóknak – tudta meg az MTI az évi 3 millió liter tejet beszállító Pusztavámi Tejtermelő Rt.-től.
Itt van egy újabb botrányos hangfelvétel Magyar Péterről - videó