Körülbelül annyian jelentek meg a Vér és Becsület kitörés napi megemlékezésén – több százan –, mint pénteken a budai várbeli felszabadulási ünnepségen. A rendőrség kordonokkal különítette el a megemlékezés helyszínét, s láthatólag kiemelten kezelte az eseményt, amelyet a Fidelitas képviselőinek kérése és tiltakozása ellenére is engedélyeztek a hatóságok.
A megemlékezés szónokai az oszlopokba rendeződött, katonás rendben álló, főképp bomberdzsekit, illetve katonai kabátot viselő emberekkel szembefordulva mondták el beszédeiket. Kirityán Zsolt, a Vér és Becsület alapító tagja beszédében emlékeztetett arra, hogy a Viking klubban néhány éve történt verekedés provokáció volt, amely után a Várban már nem is tarthattak megemlékezést, mint ahogy provokáció történt tavaly is, amikor a Kossuth téri rendezvényükön magukból kivetkőzött „zsidók őrjöngtek”. Izraellel kapcsolatban állította: a tolerancia jegyében menekülttáborokat és kődobáló palesztin gyerekeket semmisít meg a „patkányok nemzete”, amelynek a történelme tömeggyilkosságokból áll. Kocsis Imre, a Lelkiismeret ’88 csoport vezetője a megemlékezés társszervezőjeként úgy vélekedett: a Moszkva tér elnevezése a kommunista ideológiának állít emléket, amelynek oly sokan lettek az áldozatai. Éppen ezért és a téren kivégzett áldozatok miatt azt indítványozza a fővárosi önkormányzatnak, hogy nevezze át a teret „Kitörés térré”.
Domonkos Endre János, a Vér és Becsület Kulturális Egyesület elnöke a Fideszt is kritizálta beszédében, úgy fogalmazva: „könyörögve” kérték a belügyminisztertől a megemlékezésük betiltását. Egyben reményét fejezte ki, hogy minél hamarabb megdől a jelenlegi világrendszer, s eljön az a tiszta világ, amelyben nincsenek pártok. Rendbontás nem történt az eseményen.
***
Megrökönyödött ellenállók.
A Nemzetközi Ellenállók Szövetsége hét végi budapesti bizottsági ülésén „megrökönyödve tapasztalta, hogy egy nyilvánvalóan szélsőjobboldali demonstrációra sor kerülhet Magyarországon” – közölte Hanti Vilmos, a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetségének elnöke. A szervezet a Nagy Imre Társasággal közösen szombaton „Budapest felszabadulására” emlékezett a fővárosi Döbrentei téren, a felrobbantott Gömbös-szobor helyszínén lévő emléktáblánál.
Kábítószer-kereskedőket fogtak a rendőrök a Havanna-lakótelepen