Mától tárgyalják a Simon Tibor-ügyet

Nem kért rendőrségi vagy más biztonsági intézkedést a Simon Tibor agyonverése miatt ma kezdődő tárgyalásra az eljáró Fővárosi Bíróság büntetőtanácsa. A lapunknak névtelenül nyilatkozó Fradi-szurkoló elmondta: annyian jönnek el a tárgyalásra, hogy kicsi lesz a terem.

2004. 02. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ma kezdődik G. János és három társa pere a Fővárosi Bíróságon. Az ügyészség szerint ők voltak azok, akik 2002. április 21-én a fővárosi Cafe Allure nevű szórakozóhelyen agyonverték Simon Tibort, a Ferencváros egykori labdarúgóját, a Sopron volt szakvezetőjét. A neve elhallgatását kérő Fradi-szurkoló kérdésünkre közölte: sokan elmennek a mai tárgyalásra, s „majd meglátják, hogy mi lesz az első napon”. Hozzátette: annyian lesznek, hogy kicsi lesz a terem.
A Fővárosi Bíróság sajtóosztályán érdeklődésünkre közölték: az eljáró büntetőtanács nem kért különösebb rendőrségi vagy más biztonsági intézkedést a tárgyalásra, de ha szükséges, akkor perceken belül segítséget hívnak. A bíróság rendészete is pillanatok alatt mozgósítható – mondta el Albert Viktor sajtótitkár.
A vádirat szerint O. Roland, H. János – a készenléti rendőrség törzsőrmestere – és H. Attila biztonsági őrei voltak a Cafe Allure szórakozóhelynek, ahol két éve, április 20-án az esti óráktól mindhárman szolgálatot teljesítettek. A bárban tartózkodott továbbá G. János, valamint Simon Tibor az ismerőseivel. A hajnali órákban a volt ferencvárosi labdarúgó a nyomozó hatóság által pontosan meg nem állapítható okból szóváltásba keveredett a vendégekkel, köztük G. Jánossal is. A vita dulakodássá, majd kisebb verekedéssé fajult, amelybe a biztonsági őrként dolgozó vádlottak is beavatkoztak.
A verekedésben G. János ököllel arcul csapta Simont, aki az ütéstől a földre esett, majd felállt, és kiszaladt a helyiségből.
O. Roland és H. Tibor a bejárattól körülbelül 50 méterre utolérték Simon Tibort, akit az előbbi férfi elgáncsolt. A szakvezető elesett, és az időközben odaérkező H. Attilával együtt a vádlottak ütni és rúgni kezdték. Simon támadóitól bocsánatot kérve azonban felült, majd felállt. Ekkor a H. Attilával csaknem egy időben odaérkező G. János ököllel arcon ütötte, mire az áldozat az úttestre zuhant, feje a betonhoz csapódott és többé már nem mozdult. G. János a mozdulatlan sértett hátát még megrúgta.
Simon Tibor a bántalmazástól orrcsonttörést, sziklacsont repedést, homlokcsont-repedést, koponyaalapi törést, valamint két helyen durva, mélyre ható agyroncsolódást szenvedett. Simon Tibort mentővel a Szent János Kórházba szállították, ahol 2002. április 23-án 22.30-kor meghalt. A sérülések és a halál beállta között egyenes oki öszszefüggés van – állapítja meg a vádirat. A terheltek közül egyedül G. János van 2002. április 30-tól előzetes letartóztatásban. A többieket mindössze három hónapig tartották fogva.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.