Nem támogatta az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) azt a fideszes beadványt, amely szerint a rádióban beolvasott sms („Orbán Viktor egy köpönyegforgató, fasiszta patkány, ne dőljünk be neki! Pusztuljanak az egyházak! Éljen Barangó!”) megsértette a médiatörvény 3. paragrafusának 2. és 3. bekezdését, Orbán Viktor emberi jogait, illetve alkalmas volt a volt miniszterelnök személye elleni gyűlöletkeltésre, az egyházak és a vallásos érzésű emberek megsértésére.
Erdős Zsuzsa határozati javaslatát egyedül Wéber János (MDF) testületi tag támogatta, Hajdu István ORTT-elnök és Ladvánszky György (MSZP) tartózkodott, míg Tímár János (SZDSZ) nemmel szavazott. Az államigazgatási eljárás elrendeléséhez három igen szavazat kellett volna. Erdős értetlenségének adott hangot a döntés nyomán, mivel szerinte az ügyet államigazgatási eljárásban kellene kivizsgálni. Mint mondta, a jövő heti ülésükön újra előterjeszti indítványát. Az SZDSZ-es hatósági tag lapunknak elmondta: megítélése szerint a közlés nem sértette meg a médiatörvényt, ezért nincs szükség a vizsgálatra.
Eközben – a Magyar Hírlap tegnapi értesülését cáfolva – Kozák László, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője lapunknak kijelentette: nem szüntette meg a rendőrség a közösség elleni izgatás alapos gyanúja miatt elrendelt nyomozást a Tilos Rádióban karácsonykor elhangzott keresztényellenes kijelentés ügyében. Hozzátette: a vizsgálati főosztály a IX. Kerületi Ügyészség állásfoglalását kéri, ehhez a nyomozás dokumentumait tegnap délután küldték el. Szavai szerint egy szóbeli ügyészi utasítás alapján készült a határozattervezet, de azt a parancsnoki revízió során nem hagyták jóvá, ezért érdemi határozatot nem hoztak. Úgy tudjuk, hogy az elöljáró azt kifogásolta: az eljárás során nem hallgatták meg Bajtai Zoltánt, és csak a műsor hangfelvétele alapján készült el a határozattervezet. Ügyészségi forrásból származó információnk szerint a kerületi vádhatóság álláspontja alapján Bajtai nem követte el a közösség elleni izgatás bűntettét, az ügy a jövő héten zárulhat, a feljelentők pedig várhatóan arról kapnak tájékoztatást, hogy a rendőrség bűncselekmény hiányában lezárta a nyomozást.
Tegnap délelőtt a Tilos Rádió ideiglenes vezető testülete (a héten lemondott a tulajdonosi jogokat gyakorló Tilos Rádió Alapítvány kuratóriuma) élő rádióműsorban tartott sajtótájékoztatót. Kérdésünkre, miszerint a rádióban a jövőben elkövetett esetleges hibákért – miután a főszerkesztőnek is minősülő Csabai Gábor kuratóriumi elnök is távozott – ki vállalja a személyi felelősséget, elmondták: a Tilosnak van egy hatályban lévő szerkezeti struktúrája, van kuratórium, amelynek van elnöke. Azt azonban, hogy ki is ő, nem árulták el. Kijelentették: feladatuk az, hogy a maguk által meghatározott, záros határidőn belül javaslatokat terjesszenek a munkatársaik elé, amely biztosítéka lehet a hibamentesebb működésnek.
Többen rosszul lettek egy kókai családi házban