Simon-ügy: emberölés is lehet

Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság a Simon Tibor agyonverésével gyanúsított, tegnapig szabadon védekező három vádlottat is. A Fővárosi Bíróságon tegnap kezdődő büntetőperben a bírói tanács a szabadon védekező vádlottak kihallgatása, a szakértői vélemények és egyéb bizonyítékok alapján úgy találta, hogy a bizonyítási eljárás végén emberölésre vagy különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésre módosulhat a négy férfi cselekménye.

2004. 02. 07. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megkezdődött tegnap a tárgyalás Simon Tibor, a legendás fradista 2002. április 21-i agyonverésének ügyében. A Fővárosi Bíróság a vádlottak meghallgatása után úgy döntött, hogy a vádbéli helyen, a budai Cafe Allure bárban biztonsági őrként dolgozó három, szabadlábon védekező férfit is előzetes letartóztatásba helyezi. A határozatot a bírói tanács úgy indokolta, hogy a bizonyítási eljárás végén a négy férfi cselekménye emberölésnek vagy különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésnek minősülhet, amelynek a büntetési tétele nagyobb, mint az eredeti vádé, a halált okozó testi sértésé. Ezért a bíróság szerint fokozottan fennáll a szökés és az elrejtőzés veszélye. Az ügyben csak az elsőrendű vádlott, G. János volt kényszerintézkedés alatt, mivel két éve, mielőtt letartóztatták, négy körözést adtak ki ellene. A három férfi mindegyike kétmillió forintos óvadékot ajánlott szabadságáért, ám az indítványt a bíróság elutasította.
Mindegyikük fellebbezett a döntés ellen, így az nem jogerős.
A vádirat szerint O. Roland, H. János – a Készenléti Rendőrség törzsőrmestere – és H. Attila biztonsági őrök voltak a Cafe Allure-ben, ahol két éve, április 20-án az esti óráktól mindhárman szolgálatot teljesítettek. A bárban tartózkodott továbbá G. János, valamint Simon Tibor az ismerőseivel. A hajnali órákban a volt ferencvárosi labdarúgó a nyomozó hatóság által pontosan meg nem állapítható okból szóváltásba keveredett a vendégekkel, köztük G. Jánossal is. A vita dulakodássá, majd kisebb verekedéssé fajult, amelybe a biztonsági őrként dolgozó vádlottak is beavatkoztak.
A verekedéskor G. János ököllel arcul csapta Simont, aki az ütéstől a földre esett, majd felállt és a helyiségből kiszaladt.
O. Roland és H. Tibor a bejárattól 50 méterre utolérték Simon Tibort, akit az előbbi férfi elgáncsolt. A sportember elesett, majd az időközben odaérkező H. Attilával együtt a vádlottak ütni és rúgni kezdték. Simon támadóitól bocsánatot kérve azonban felült, majd felállt. Ekkor a már szintén a tetthelyen lévő G. János ököllel arcul ütötte, ettől Simon az úttestre zuhant, feje a betonhoz csapódott, és többé már nem mozdult. G. János a mozdulatlan sportoló hátát még megrúgta. Simon Tibort mentővel a Szent János Kórházba szállították, ahol 2002. április 23-án 22.30-kor meghalt.
A négy vádlott tegnap négyféleképpen adta elő a történteket. Egyedül az elsőrendű vádlott, G. János ismerte el, hogy kétszer is megütötte Simon Tibort. A többiek jórészt egymásra, illetve G. Jánosra tettek terhelő vallomást. A három biztonsági őr említést tett azokról az arab férfiakról, akikkel Simon a szórakozóhelyen összetűzésbe került. Szerintük nekik is közük volt Simon bántalmazásához. G. János ugyan tagadta, de három vádlott-társa szerint az arabok társaságában és megbízásából ütlegelte Simon Tibort. A tárgyalás február 18-án folytatódik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.