Minimálisan, 0,4 százalékkal nőtt januárban a reálbér az egy évvel korábbihoz képest – tette közzé a KSH. A bruttó nominális átlagkereset 8,1 százalékkal, nettó hét százalékkal nőtt. Tavaly az egész évben a bruttó nominális átlagkereset 12 százalékkal, a nettó 14,3 százalékkal, a reálkereset pedig 9,2 százalékkal emelkedett. A közzétett adatokból kiderül, hogy januárban fél százalékkal többen álltak alkalmazásban, mint egy évvel korábban. Szakértői vélemények szerint ahhoz, hogy elérjük az uniós átlagbért, még legalább harminc évre lesz szükségünk.
Az Eurostat gazdaságkutató felmérése szerint az Európai Unió bővítése után jelentős különbségek lesznek az órabérekben az egyes tagországok között – közölte az MTI. Összességében 22,21 euróról 19,09 euróra csökkennek az órabérek EU-s szinten – a 25 tagországra vetítve. A legmagasabb, 28,56 eurós órabért Svédországban fizetik, míg a legkevesebbet Lettországban és Litvániában, ahol 2,42, illetve 2,71 euró az órabér. Ausztria 23,60 euróval az EU-átlag felett van, míg a szomszédos csatlakozó országokban 3,06–3,90 euró között van egy óra díja. A várhatóan 2007-ben csatlakozó Romániában és Bulgáriában a legalacsonyabb az órabér.
A csatlakozó országok közül Magyarország az utolsó előtti helyen áll 3,83 eurós órabérrel, csupán Szlovákiát előzve meg. Az újak közül az órabér Cipruson a legmagasabb 10,74 euróval, majd Szlovénia jön 8,98, Lengyelország 4,48 és Csehország 3,90 euróval.

Nem a jegybank hölgymunkatársának fenyegetése az első: bemutatjuk Magyar Péter agresszív természetét