Kökény Rozália, akinek az MSZP-sek állítólag azt mondták: ha sokat jár a szája, újra kikötik a villanyt, tegnap bezárkózott a házába, és senkivel nem állt szóba. Tegnap délelőtt néhány roma megpróbált bejutni az MSZP-székházba, remélve, hogy sikerül elérniük a kikapcsolt szolgáltatás visszaállítását, ám az épület zárva volt.
A karcagi különös jótékonykodásra Varga István, a karcagi kisebbségi önkormányzat elnöke hívta fel Farkas Flórián, a Lungo Drom elnökének figyelmét a szervezet regionális kampánygyűlésén. Elmondta: a hírek szerint a cigányok között az MSZP az áram visszakapcsolásával kíván szavazatokat gyűjteni. Az önkormányzat vizsgálatot kezdett, és a hétfői terepszemle megerősítette a gyanút. Varga István az ügy kapcsán közölte: igazságtalannak tartják, hogy egyetlen családdal kivételt tettek, a többiek viszont továbbra is villany nélkül vannak. Szeretnék elérni, hogy a szolgáltató mindenkivel állapodjon meg, és a többiek is részesüljenek fizetéskönnyítésben. A Kökény család ugyanis úgy kapta vissza az áramot, hogy aláírt egy megállapodást a Tiszántúli Áramszolgáltató (Titász) Rt. adósságkezelőjével a fennálló tartozás részletekben történő megfizetéséről, ám a visszakapcsolással nem várták meg a tényleges teljesítést. Állítólag egy másik család is ígéretet kapott hasonló kivételes bánásmódra.
Fazekas Sándor, a 23 ezer lakosú Karcag polgármestere lapunknak elmondta: információi szerint az MSZP valóban kampányol a jövedelemmel gyakorlatilag nem rendelkező romák között azzal, hogy segít a kikapcsolt szolgáltatások visszaállításában, ha a helyi cigányság balra szavaz. A Titász néhány hónappal ezelőtt indított adósságkezelő programjáról kérdésünkre Fazekas Sándor elmondta: a karcagi önkormányzat nem vesz részt benne, mert az ehhez szükséges saját erő nem áll a város rendelkezésére.
A Lungo Drom is vizsgálóbizottságot küldött Karcagra, jelentésük szerint nem bizonyítható kétséget kizáróan, hogy az MSZP áll a viszszakapcsolások mögött – szögezte le Farkas Flórián.
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei városban történtekről szerettük volna megkérdezni Szabó Sándort, az MSZP helyi elnökét is, ám lapzártáig nem sikerült őt utolérni. Az egyik napilapnak korábban cáfolta, hogy a pártnak köze lenne a történtekhez.
Kiderült, hogyan történt a kettős tehervonat-baleset Komáromnál