A szövetkezet elnöke tanúvallomásában azzal védekezett, hogy a pánikhangulat miatt nem volt ideje a társaságnak azt a 8–15 évet megvárni, míg a befektetett összegek a szerződés szerinti hozamot elérik – mondta el tegnap a BRFK sajtótájékoztatóján Péntek József alezredes. A rendőrség jelenleg is vizsgálja az elnök védekezését, továbbá azt, hogy a Baumag arra használta-e fel a kisbefektetők pénzét, amit a szerződésben rögzítettek. Az alezredes szerint a csalás jogi tényállásához szükséges kár megvan, de azt is fel kell deríteni, hogy a Baumag szándékosan megtévesztette-e a szövetkezeti tagokat.
Péntek József kifejtette: harminc cég érintett az ügyben a rendkívül szövevényes kereszttulajdonlások és összefonódások miatt. A vállalat 1995 óta létezik; 57 bankszámla és 53 ingatlan papírjait és más adatokat kell beszerezni. A szükséges iratok csupán egyharmada áll a nyomozók rendelkezésére, így fél éven belül nem várható, hogy gyanúsítottja is lesz az ügynek. A rendőrségnek nincs arra utaló információja, hogy a cégvezetők kimentették-e a vagyont a társaságtól.
A Baumag felszámolásával megbízott Mátraholding Rt. honlapján megjelent közlemény szerint jogerőssé vált a szövetkezet ellen elrendelt felszámolás. A károsultak május végégig írásban jelenthetik be igényeiket. A felszámoló csak azoknak az igényeit veszi nyilvántartásba, akik a követelésük egy százalékát letétbe helyezik.
Magyar Péter eltűnt, nem jelent meg a meghirdetett programján