Németh Imre agrárminiszter a magyar baromfiágazat legerősebb szereplőjéről úgy nyilatkozott: eddig azért maradt ki a privatizációból, mert nagymértékű eladósodása miatt piacképtelen lett volna, ám most már időszerű az értékesítése. A miniszter szerint bármilyen befektetői körnek is adnák el vagy adják oda Bábolnát, valamilyen mértékig a privatizáció előtt az államnak rendeznie kell a gazdaság pénzügyi helyzetét.
Az éves szinten tízmilliárdos tulajdonosi tőkeinjekciókat felemésztő Bábolnának eddig is az „egészségesnél” jóval nagyobb súlya volt a magyar baromfipiacon. A támogatások ugyanis versenytársai, például az év eleje óta felszámolás alatt álló privát tulajdonú Hajdú-Bét értékesítési pozícióit rontották. Az egy forintért privatizálandó állami mamut gazdasági súlya még mindig tovább növekedhet, ugyanis év eleje óta a felszámolás alatt lévő Hajdú-Bét debreceni gyárának is ő a bérlője.
Hónapok óta tartja magát az a hír is, hogy Bábolna nemcsak bérlőként, hanem vevőként is szóba jön az európai színvonalú eszközállománnyal rendelkező debreceni baromfi-feldolgozó esetében. A Hajdú-Bét még meglévő vagyonának értékesítési feltételeiről szerettük volna megkérdezni Hajdú Ágnest, a Hajdú-Bét felszámolóját, ám megkeresésünkre közölte: nem ér rá a sajtóval foglalkozni. Így nem sikerült megtudni, hogy a törvényben előírt, és a jövő héten lejáró 90 napos határidőn belül össze kívánja-e hívni a hitelezőket, és azt sem, hogy mikor, milyen formában kívánja meghirdetni a gyártókapacitásokat. Amint az közismert, a víziszárnyaspiac összeomlása miatt tönkrement Hajdú-Bét több mint ötmilliárd forinttal tartozik a termelőknek, és félő, hogy ennek töredékére sem lesz a felszámolásban fedezet. Az agrárkormányzat hónapok óta ígéri, hogy államilag garantált, száz százalékban kamattámogatott hitelt kapnak a termelők tevékenységük újraindításához, a Hajdú-Bétnél ragadt követeléseik ötven százalékáig, ám az erről szóló rendelet – bár Németh Imre tájékoztatása szerint elkészült – még mindig nem jelent meg. A termelőknek még arról sincs információjuk, hogy melyik bank fogja nyújtani a számukra égetően fontos hiteleket. Annyi mindenesetre bizonyos, hogy a Hajdú-Bét kisvárdai gyára már elkelt, ám az abból befolyó pénzből a banki jelzálog érvényesítése miatt a termelők egy fillért sem látnak.
Orbán Viktor bejelentést tett a kereskedelmi kamarával való együttműködésről