Hajdú az ügyészségen

Lőfegyverrel és lőszerrel való visszaéléssel gyanúsították meg tegnap a Fővárosi Főügyészségen a móri rablógyilkosság egyik feltételezett elkövetőjét, Hajdú Lászlót. A vádhatóság szerint az egykori légiós szerezte be a bűncselekményhez használt fegyvert, és később ő tüntette el azokat.

2004. 05. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bűncselekmény minősítésének változatlanul hagyása mellett az ügyészség kiegészítette a Hajdú László elleni gyanúsítást lőfegyverrel és lőszerrel való visszaéléssel, mert álláspontja szerint ő szerezte be a bankrabláshoz használt fegyvereket, és ő is tüntette el azokat – közölte Kamarás Géza védő. Ügyfele nem tett vallomást, de ellenvetéssel éltek a gyanúsítással szemben – jegyezte meg.
Nemrégiben a lapértesülések még arról szóltak, hogy nem társtettesként, hanem bűnsegédként emelnek vádat Hajdú ellen, mert nem lehet bizonyítani: a gyanúsított közvetlenül is részt vett a bankrablásban. A várakozásokkal szemben azonban az ügyészség nem változtatott a nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetett emberölés gyanúján, csupán kiegészítette egy másik bűncselekmény elkövetésével. Várhatóan ezen a héten emelnek vádat a móri rablógyilkosság ügyében. Határidő azonban nem köti a vádhatóságot, az akták még nyitva vannak, bármikor újabb nyomozati cselekményt rendelhetnek el a tisztázatlan kérdések megnyugtató megválaszolására.
Érthetetlen, hogy a rendőrség figyelmét miként kerülhette el a Hajdú terhére rótt bűntett, amelyben tegnap gyanúsították meg. Jogi szakértők szerint a fegyverrel elkövetett gyilkossági ügyek egyik kapcsolódó bűncselekménye a lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés. A tettesek általában jogtalanul birtokolják a fegyverüket, ráadásul az emberölés sem szerepel a fegyverhasználat engedélyezett céljai között, adódik tehát, hogy a gyilkosokat lőfegyverrel történő visszaéléssel is meggyanúsítják. Nem növeli a rendőrség nimbuszát az sem, hogy az általuk beszerzett bizonyítékok alapján egészítették ki a Hajdú elleni gyanút: ő szerezte be a fegyvereket a móri bűncselekményhez, s ő tüntette el azokat. A gyanúsítást pedig azért kellett közölni, mert enélkül nem lehet vádat emelni a terhelt ellen.



A Példátlan mészárlás. A nyolc halálos áldozatot követelő, 2002. május 9-i móri bankrablással és további öt fegyveres rablással a rendőrség Hajdú Lászlót és Kaiser Edét, valamint több társát gyanúsítja. A hatóság szerint Kaiser és Hajdú előzetes felkészülés után bementek az Erste Bank móri fiókjába, és lőfegyvereikből mindenkire tüzet nyitottak. Hatan a helyszínen, ketten a kórházba szállítás után haltak meg. Zsákmányuk 7,6 millió forint volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.