Jelentős értékre, betöréssel elkövetett lopás miatt ítélte el a négy vádlottat a Fővárosi Bíróság, s ezzel helybenhagyta az elsőfokú döntést. Eszerint Bagoly Sándor, az elsőrendű vádlott és Makula Ernő, a másodrendű vádlott volt a bűncselekmény társtettese, míg a harmadrendű vádlott, Balogh Sándor bűnsegédként vett részt a képlopásban. Emiatt három és négy év közötti börtön-, illetve fegyházbüntetést kaptak. Varga Zoltán, a negyedrendű vádlott rendelte meg a festményeket, így cselekményét felbujtásként értékelte a bíróság. Őt négyéves börtönbüntetéssel sújtották.
Az ítélet szerint az elkövetők 2002. július 1-jén éjjel – előzetes terepszemle után – betörtek a Kiscelli Múzeumba. A riasztóberendezés azonban megszólalt, s a biztonsági őrök hamar a helyszínre siettek. Az alpinista szakmával rendelkező Bagoly ezt látva, kiugrott az emeleti ablakon, de eltörte a bokáját, így nem tudott elmenekülni. Másnap a rendőrök találták meg a férfit a múzeum közelében.
A négy műalkotás, Czóbel Béla A szakácsnő, illetve a Lila csendélet című képe, továbbá Márffy Ödön Vacsorázó társaság és Szobotka Imre Piac című festménye a nyomozáskor szintén előkerült. Eszmei értéküket 105 millió forintra taksálták a szakértők. Az elsőfokú ítélet ellen a védők enyhítésért, míg a vád képviselője súlyosbításért fellebbezett. A másodfokú bíróság ugyanakkor nem találta alaposnak egyik fellebbezést sem, így nem változtatta meg az elsőfokú ítéletet. A másodrendű vádlott súlyosbító körülményei közül kiemelte, hogy többszörös visszaesőként követte el a bűncselekményt, ezért neki fegyházban kell letöltenie a büntetését.
Autósok ragadtak egy kompon Mohácsnál - videó