A háromezer munkahely megőrzése azért került a közgyűlés elé, mert a jobboldali frakció önálló képviselői indítványban javasolta, forduljanak javaslattal a miniszterelnökhöz, s kérjenek kormányzati segítséget a felszámolás alatt lévő acélgyár működtetéséhez.
Az indítvány kapcsán Szűcs Erika a közgyűlésen úgy nyilatkozott: Miskolcnak nincs erkölcsi alapja kormánytámogatást kérni a „piacképtelen” kohászat megmentése érdekében. Káli Sándor okafogyottnak nyilvánította a felterjesztési javaslatot, a többségben lévő szocialista frakció nem támogatta az indítványt.
Juga György, Miskolc korábbi alpolgármestere, a jobboldali frakció vezetője megdöbbentőnek és gyávának nevezte a szocialisták magatartását, akik úgy akadályozták meg a javaslat elfogadását, hogy részt sem vettek a szavazásban. Hangsúlyozta, a polgári frakció számára elfogadhatatlan, hogy Káli Sándor beletörődött Medgyessy Péter döntésébe, s ő is csak potenciális munkanélkülieket lát az acélgyáriakban. Juga szerint a felelős politikusi magtartás az lenne, ha a leépítés finanszírozása helyett a termelés újraindításában gondolkodnának. A diósgyőri kohászat sorsára hagyása a helyi MSZP által azért is érthetetlen, mert maga Káli Sándor is elismerte: a Diósgyőrben is gyártható acélipari termékeknek jelenleg kifejezetten jók az értékesítési lehetőségei.
Új pályázat. Kovács János felszámoló tájékoztatása szerint tovább folynak a tárgyalások az acélgyár szakmai befektető részére történő értékesítéséről. A Dunaferrt megvásárló ukrán Donbass mellett még versenyben van a lapunk információi szerint a helyi szocialisták által a háttérből erősen támogatott miskolci Mudra Kálmán cége, s az Evraz ugyan visszalépett, de a megnevezetteken kívül többek között orosz és más külföldi érdeklődés is van a diósgyőri kapacitások iránt. Egyesek szerint nem tekinthető azonban komoly vevőjelöltnek a Dunaferr egykori vezérigazgatója, Horváth István által fémjelzett befektetői csoport. Kovács János elmondta, hogy a jövő héten kiírják az új pályázatot a DAM Steel vagyonára.