Májusban nem az elmúlt hónapokra jellemző módon alakultak a várakozások; a GKI Gazdaságkutató Rt. által végzett felmérés szezonálisan kiigazított adatai szerint az üzleti bizalmi index esett, a fogyasztói némiképp emelkedett, s mindezek eredőjeként a GKI-Wallis konjunktúraindex mérséklődött.
Az üzleti várakozások csak az iparban lettek rosszabbak; itt viszont jelentősen romlottak, bár a több mint egy éve tartó, összességében emelkedő trend nem változott. Az ipari cégek az áprilisinál rosszabbnak látták termelési helyzetüket, még inkább kilátásaikat. A rendelésállományt a szokásosnál kedvezőtlenebbnek minősítették, de azon belül az exportét kedvezőbbnek.
Az építőiparban a termelésről és a rendelésállományról alkotott kép egyaránt jelentősen javult, a foglalkoztatásé nem változott. A kereskedők javuló üzletmenetről, de a korábbiakhoz hasonló aktív megrendelési politikáról számoltak be. Az üzleti szolgáltatások várakozása a március–áprilisi viszszaesés után májusban érezhetően javult.
A fogyasztók saját pénzügyi helyzetüket az áprilisinál jobbnak ítélték, s a következő tizenkét hónapban további javulásra számítanak. Májusban az ország gazdasági helyzetét sokkal kedvezőbbnek látták, mint az előző hónapban, s a következő egy évben további jelentős javulást vártak. Inflációs várakozásaik nem változtak az előző havihoz képest, s a következő tizenkét hónapra vonatkozó inflációs várakozásaik szintén változatlanok voltak. A munkanélküliségre vonatkozó várakozásaik mérséklődtek. Mindezek ellenére a lakosság vásárlási kedve csökkent az előző havihoz képest. Emelkedett a megtakarításra kedvező alkalmat látók aránya.
Magyarország mind a hét régiójában javultak a fogyasztók várakozásai. Legnagyobb mértékben Nyugat-Dunántúl és Észak-Alföld lakosainak a véleménye javult. Ezzel szemben a Dél-Alföldön, illetve az Észak-Magyarországon lakókat „visszafogott optimizmus” jellemezte.
Manfred Weber parancsára ültek Magyar Péter képviselői ukrán zászlós pólóban az Európai Parlamentben