A Fővárosi Főügyészség rendelte el a nyomozást a két évvel ezelőtti, nickelsdorfi pénzváltó kifosztása miatt, amit a vádhatóság előtt Kaiser Ede beismert. Akkor a móri nyomozástól elkülönítették az esetet, és az ORFK SZBEI-t jelölték ki a vizsgálat lefolytatására. Kaiser Ede – vallomása szerint – 2002. május 12-én, a kora reggeli órákban betört a határ közeli pénzváltóba és onnan csaknem 150 ezer eurót (38 millió forint) vitt el. Állítólag ebből a pénzből vett egy értékes karórát Bécsben, majd másnap visszatért Magyarországra. Szintén a zsákmányolt összegből fizette ki Mercedesének elmaradt részleteit. Az osztrák rendőrség ismeretlen tettes ellen indított vizsgálatot, de gyanúsítottat nem tudott megnevezni a nickelsdorfi ügyben – mondta el lapunknak Zsombok György ezredes, az SZBEI nyomozó főosztályának vezetője. Az információkat megküldték az ORFK-nak, de további nyomozást kell folytatni ahhoz, hogy gyanúsítottat lehessen megnevezni – tette hozzá az ezredes. Jogsegélyben kérik majd a magyar hatóságok az osztrák társszerveket, hogy az eset bizonyítékait szerezzék be.
A Pesti Központi Kerületi Bíróság elé áll Kaiser Ede és négy társa június 25-én. Az ügyészség négyüket lopással, egyiküket, D. Gábort rablással vádolja. Kaiser, a fiatalkorú C. Alexandra, K. Attila, D. Gábor és K. István 1999. március 17-én a Mammut bevásárlóközpontban lévő Schmuck ékszerbolt vitrinjét hamis kulccsal kinyitotta, majd onnan 3,4 millió forint értékű ékszert vitt el – áll a vádiratban. A bolt biztonsági őre felfigyelt négyükre és útjukat állta, de D. Gábor fellökte, így elmenekültek. A lopásban Kaiser csupán figyelői feladatot látott el. A két móri vádlott és tizenegy társa által elkövetett csaknem húsz, hasonló betöréses lopási ügyében indult bírósági eljárás tárgyalását még nem tűzte napirendjére a Pesti Központi Kerületi Bíróság.
A példátlan bankrablás. Nemrégiben nyújtotta be a főügyészség a 2002. május 9-i móri mészárlás és további öt fegyveres rablás miatt készült vádiratát. Kaiser és ismeretlen társa az Erste Bank móri fiókjában nyolc embert lelőtt. Hatan a helyszínen, ketten a kórházban vesztették életüket. A kézipénztárban lévő 7,3 millió forintot elvitték. Hajdú Lászlót a cselekmény bűnsegédjeként említi az irat, mint azt a személyt, aki a fegyvereket beszerezte a mészárláshoz. Az ügy tárgyalása ősszel kezdődik a Fővárosi Bíróságon.