Módosította az ügyész a vádat és annak tényállását a Simon-ügy legutóbbi tárgyalásán: megváltoztatta a vádlottak szerepét, és halált okozó súlyos testi sértés helyett emberölés lett a bűncselekmény minősítése. A védők időt kértek a bíróságtól – amit meg is kaptak –, hogy az új helyzetre előterjeszthessék védekezésüket.
A vádirat szerint Simon Tibor egykori soproni szakvezető 2002. április 21-én a hajnali órákban szóváltásba keveredett a fővárosi Cafe Allure nevű szórakozóhelyen egy társasággal. A diszkó három portása – köztük a Készenléti Rendőrség volt tisztje – és egy vendég olyan súlyosan bántalmazta az egykori fradistát, hogy az három nap múlva a kórházban meghalt.
Magyar György, a Készenléti Rendőrség volt kommandósának, H. Attilának a védője lapunknak elmondta: négy pontban foglalták össze bizonyítási indítványukat. Az eddig meghallgatott három orvos szakértő adatait elküldték egy negyediknek, aki elsődlegesen megállapította: Simont nem rúgták és nem verték össze. Kérték tehát, hogy e vélemény előterjesztőjét hallgassa meg a bíróság – magyarázta a védő. A beadvány kitér arra, hogy a biztonsági kamera felvételeit a bíróság tegye a per anyagává azért, hogy tisztázódjanak a szerepek, ugyanis a vádirat új tényállása más helyzetben láttatja a vádlottakat. Magyar György szerint az ügy négy szereplőjét – akiket egyébként a nyomozáskor tanúként meghallgattak – be kell idézni, mert az ő szerepük sem tisztázódott. Például az arabokat, akikkel az ügyvéd szerint Simon összeveszett, valamint egy Robert nevezetű férfit és Ö. Krisztiánt is, hiszen ők szintén láthatták az eseményeket.
Magyar György szükségesnek tartja a helyszíni bizonyítási kísérlet elrendelését is, ugyanis szerinte a tanúk vallomásai és a vádirati tényállás ellentmondásban vannak. Ezeket pedig a helyszínen lehetne feloldani. Ezt a indítványt korábban már elutasította a bíróság, de az új vád ismeretében nélkülözhetetlen – fejtette ki Magyar György.
Ha mindezeknek helyt ad a bíróság, akkor csak a nyári ítélkezési szünet után, ősszel kerülhet pont első fokon az ügyre. Ha elutasítják a védekezést, ma perbeszédeket mondanak a felek, szerdán pedig megszülethet az elsőfokú ítélet.
Szentkirályi Alexandra levelet írt Lázár Jánosnak